[ATB] Aktualności DAF Trucks

Nowe ciężarówki DAF XF dla Primafrio

Data publikacji:

Czołowa hiszpańska firma transportowa Primafrio wprowadziła ostatnio do eksploatacji 280 ciężarówek DAF XF. – Doskonałe wyniki pierwszych 30 ciężarówek DAF XF, dodanych do naszej floty pod względem niezawodności i ekonomiki zużycia paliwa spowodowały, że zdecydowaliśmy się na zamówienie kolejnych 250 takich pojazdów – skomentował Juan Conesa, dyrektor zarządzający Primafrio. – Te wspaniałe nowe ciężarówki są częścią planu dalszej ekspansji naszej działalności w całej Europie.

Firma Primafrio działa na rynku od początku lat 60. Od tego czasu rozwinęła się do pozycji znaczącej w skali całej Europy spółki transportowej, która specjalizuje się w przewozach żywności chłodzonej i mrożonej oraz przedmiotów o wysokiej wartości. Przedsiębiorstwo ma swoją centralę w hiszpańskim mieście Murcia oraz spółki zależne w Andaluzji, Katalonii i Kraju Basków, a także w Portugalii, Francji i Niemczech. Jej nowoczesne obiekty obejmują klimatyzowane magazyny, dzięki czemu firma może oferować klientom szeroki zakres dodatkowych usług logistycznych. Cała flota Primafrio liczy ponad 2000 samochodów ciężarowych.

Decyzja oparta na badaniach rynkowych

– Nasza decyzja o wyborze najwyższej klasy ciężarówek DAF XF wynika z obszernych badań rynku – dodał Juan Conesa. – Wzmocnienie naszej pozycji jako najlepszej klasy firmy transportowej wymagało najwyższej klasy produktu, który zapewnia minimalizację kosztów operacyjnych, m.in. dzięki najniższemu zużyciu paliwa. Ponadto Primafrio troszczy się o środowisko, a DAF przekroczył nasze oczekiwania, oferując niską emisję CO2, również dzięki wprowadzeniu nowego modelu XF, którego efektywność paliwowa wzrosła o co najmniej 7%, ustanawiając nowy standard w branży. Nasza dbałość o pracowników i stałe poszukiwania możliwości dalszej poprawy ich dobrostanu wymagały wyboru najlepszych dla kierowców dostępnych na rynku ciężarówek. Dlatego postawiliśmy na wersję z najbardziej komfortową i przestronną kabiną Super Space Cab.
Zakupione przez Primafrio ciężarówki DAF XF są wyposażone w 12,9-litrowy silnik Paccar MX-13 (o mocy 365 kW/480 KM).

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.