[ATB] Nowości

Nowe do mieszania

Data publikacji:

Ammann to firma znana z produkcji wytwórni mieszanek asfaltowych, betonów oraz zagęszczarek i układarek asfaltu dedykowanych dla infrastruktury drogowej i transportowej. Efektywna produkcja betonu wymaga dziś krótkiego czasu instalacji, dużej mobilności i zapewnienia optymalnych wymiarów transportowych gwarantujących niskie koszty operacyjne.

Takie były też cele inżynierów firmy Ammann, którzy opracowali betoniarnie wyposażone w innowacyjne mechanizmy składania, oferując wysokiej jakości, niezawodną i ekonomiczną produkcję betonu.

Prezentowana seria Ammann CBT 105 do CBT 150 TB Elba to  liniowe, zoptymalizowane pod względem transportu urządzenia do mieszania betonu o deklarowanej przez producenta wydajności godzinowej do 128 m³. Duża mobilność urządzeń oznacza, że podstawowa jednostka może być przewożona z wykorzystaniem dwóch kontenerów otwartych Open Top 40’ i jednego kontenera typu FLAT RACK 40’. Kompaktowe mieszarki betonu CBT TB Elba zostały  wyposażone w mieszalniki dwuwałowe Ammann 2 serii CEM TP Elba o wydajności od 2 do 3,5 m³, w zależności od wielkości instalacji. Szeroki zakres zastosowań, szczególnie przy uwzględnieniu wymiarów transportu kontenerowego, wynika również z zastosowania nowo opracowanego, liniowego zbiornika serii CEL 25 Elba o aktywnej pojemności od 75 do 100 m³. Zbiorniki mają możliwość magazynowania od trzech do ośmiu różnych frakcji ziarna. Opcjonalnie producent oferuje również zbiornik serii CEL 35 Elba o pojemności do 210 m³. 

Indywidualne wagi do cementu, wody, kruszyw oraz opcjonalna waga do dodatków mają podłączone układy elektryczne i pneumatyczne, zapewniając stałą gotowość do pracy.  Do wagi cementowej można podłączyć do sześciu wkrętów cementowych. Kruszywa dozuje się i waży na zainstalowanym pasie wagowym, a następnie przenosi na pochylony przenośnik taśmowy. Wydajność taśmy przenośnika pozwala osiągnąć krótkie czasy cyklu i wysoką wydajność mieszalni i wysoki uzysk betonu.

Podczas montażu betoniarnia zostanie rozłożona, postawiona, a jednostka ważąca już wstępnie jest  zamontowana na górze. Elementy instalacji elektrycznie, jak i pneumatycznie są w większości podłączone na tyle, na ile to jest możliwe. Rozłożenie betoniarni wymaga już tylko prostej betonowej płyty podłogowej, ponieważ prace fundamentowe nie są wymagane. W przypadku zastosowania zespołu silosu cementowego producent oferuje  opcjonalnie bezfundamentowe rozwiązania o wielkości silosu do 100 ton. Niezbędne okresowe prace konserwacyjne i przy oczyszczaniu instalacji również nie sprawiają problemów za sprawą optymalnej dostępności do poszczególnych podzespołów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 04/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.