[ATB] Nowości

Nowe elektryczne trio Yanmar

Data publikacji:

Podczas kwietniowych targów Intermat firma Yanmar Compact Equipment zaprezentowała swój elektryczny sprzęt budowlany. Jest to kolejny dowód potwierdzający działania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i wymaganiami rynku w zakresie rozwiązań przyjaznych dla środowiska.

    Nowe elektryczne trio Yanmar

Yanmar Compact Equipment (Yanmar CE) wprowadził na rynek w pełni elektryczną ładowarkę kołową, minikoparkę i nośnik gąsienicowy, które – zdaniem producenta – stanowią razem awangardę placów budowy jutra. Modele V8e, SV17e i C08e charakteryzują się zerową emisją spalin i są dostosowane do różnorodnych wymagań nowoczesnych i zrównoważonych projektów budowlanych oraz środowisk pracy wewnątrz obiektów. Nowa gama maszyn elektrycznych dorównuje przy tym mocą klasycznym kompaktowym urządzeniom Yanmar CE z silnikami spalinowymi (ICE).

 

Minikoparka SV17e

Model SV17e o masie operacyjnej 1955 kg zasilany jest wytrzymałym akumulatorem o pojemności 18,3 kWh. Oferuje dwa tryby pracy, które pozwalają zoptymalizować żywotność akumulatora i dostosować się do różnych wymagań projektowych. Co istotne, elektryczna minikoparka Yanmara legitymuje się porządnymi parametrami roboczymi – siła kopania wynosi 9,9 kN (krótkie ramię) i 8,9 kN (długie ramię), zaś siła zrywająca na łyżce – 16 kN. Maksymalna głębokość kopania wynosi 2,62 m, zasięg – 4 m, a maksymalna wysokość wysypu – 2,67 m.

Wprost stworzona do pracy w ograniczonych przestrzeniach minikoparka SV17e mierzy 2,33 m wysokości i ma szerokość regulowaną w przedziale 0,9-1,32 m. Jej niemal bezgłośna praca zwiększa komfort operatorów maszyn i sprawia, że jest ona szczególnie odpowiednia do pracy w pomieszczeniach, a także w obszarach wrażliwych środowiskowo lub o ograniczonym hałasie. Ponadto zerowa emisja spalin gwarantuje bardziej przyjazne dla operatora i środowiska miejsce pracy. Ulepszone funkcje obejmują interfejs LCD i opcjonalną szybką ładowarkę do szybkiego uzupełniania energii z czasem ładowania wynoszącym 4 lub 2 h.

 

Miniładowarka kołowa V8e

Nowa kompaktowa ładowarka kołowa V8e o masie roboczej 4500 kg uzbrojona jest w akumulator o dużej pojemności – w standardowej wersji 39,9 kWh (opcja – 53,2 kWh), zapewniającym do 4,2 h pracy ciągłej. Ładowarka jest ponadto wyposażona w silnik synchroniczny o mocy znamionowej 22 kW i mocy szczytowej 30 kW, co zwiększa jej wydajność w różnych operacjach. Jednostka ta oferuje cztery tryby pracy (łyżka, widły, Eco, Power) – jeśli zaś chodzi o inne aspekty robocze, maszyna współpracuje z łyżkami o pojemności od 0,8 do 1,2 m³ i legitymuje się udźwigiem 1890 kg (na widłach)

Mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort operatora, V8e posiada nowo zaprojektowaną kabinę o zwiększonej widoczności i wygodzie użytkowania. Wyposażona jest w regulowany podłokietnik i kolumnę kierownicy, podgrzewany fotel oraz reflektory i światła robocze LED zapewniające optymalną widoczność. Dla wygody ładowania, urządzenie jest również wyposażone w pokładową szybką ładowarkę (standardowo 11 kW, z możliwością rozbudowy do 22 kW) i zawiera najpopularniejsze adaptery, co pozwala na łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą energetyczną. 

Miniwozidło C08e

Miniwozidło Yanmar C08e (masa robocza - 730 - 880 kg) zostało zaprojektowane z myślą o pracy nawet w najtrudniejszym terenie. Łączy w sobie wysokowydajny silnik elektryczny, który zapewnia moc znamionową 5,5 kW i moc szczytową 6,5 kW, z przekładnią hydrostatyczną zapewniającą płynne prowadzenie i możliwość pracy na pochyłościach do 20°. Jego skrzynia ładunkowa może pomieścić od 0,34 do 0,42 m³. Pojazd jest zasilany akumulatorem o pojemności 10,4 kWh, wyposażonym w trzy tryby pracy do wyboru - eco, performance i high performance - w celu optymalizacji zużycia energii i wydłużenia żywotności akumulatora do 3 h w najbardziej wymagającym trybie.

Do ładowania C08e wykorzystuje standardową ładowarkę pokładową o mocy 3,3 kW, kompatybilną z niebieską wtyczką P17, która w pełni ładuje akumulator od 20% do 80% pojemności w zaledwie 3,5 h. Dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak automatyczne wyłączanie silnika elektrycznego i opcjonalne konfiguracje zbiorników, C08e wyznacza nowy standard dla elektrycznych pojazdów użytkowych, łącząc solidną funkcjonalność z dbałością o środowisko.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.