[ATB] Technika

Nowe i sprawdzone produkty Faymonville

Data publikacji:

Podczas targów Bauma 2022 w Monachium Faymonville Group pokazała szereg nowych i sprawdzonych produktów. Targowy tydzień i konferencja prasowa poświęcone zostały prezentacji trzech marek produktowych - MAX Trailer, Faymonville i Cometto.

    Nowe i sprawdzone produkty Faymonville

Światową premierę w Monachium świętował nowy adapter BladeMAX1000 firmy Cometto, legitymujący się udźwigiem 1000 mT. Ten specjalny pojazd służy do bezpiecznego transportu najnowszych łopat turbin wiatrowych do miejsca montażu. Model ten reprezentuje serię BladeMAX, która liczy obecnie 3 warianty - we wszystkich zastosowano opatentowany system kontroli stabilności. Firma Cometto stanowi centrum kompetencji w zakresie pojazdów samobieżnych w ramach Faymonville Group. Dlatego też producent ten przywiózł do Monachium 4-osiowy pojazd Eco1000 (z jednostką Powerpack) i elektronicznie sterowaną wersję 6-osiową MSPE.

O najszerszym zasięgu

Codzienna praca i zadania transportowe stają się coraz bardziej elastyczne. Rozwiązaniem, na które jest popyt, są pojazdy uniwersalne, z których kilka zaprezentowała na targach Bauma firma Faymonville. 6-osiowa naczepa MultiMAX ma wyraźną rynnę koparki, a dzięki niskiemu wahaczowi PA-X zapewnia niezmiennie niską wysokość załadunku wynoszącą jedynie 79 cm. Kolejny eksponat z gamy produktów MultiMAX występuje w wariancie 4-osiowym i charakteryzuje się hydraulicznie wysuwaną platformą ładunkową. Faymonville wprowadził tę technologię do transportu specjalnego kilka lat temu.

– Za naciśnięciem przycisku przesuwa się ona bezstopniowo z 2,54 do 3,2 m. Wszystko precyzyjnie dostosowuje się do transportowanej maszyny

– podsumował Rainer Noe, przedstawiciel producenta.

Przykładem niech będzie przyczepa niskopodwoziowa 1+3 GigaMAX, która wyróżnia się zintegrowaną w gęsiej szyi osią wahadłową, a także kombinacja 3+5 VarioMAX Plus z niską podłogą przeznaczona dla wyższego zakresu ładowności.

Wśród prezentowanych rozwiązań warto zwrócić uwagę na hydraulicznie podnoszoną i opuszczaną platformę załadowczą naczepy MultiMAX Plus. Pojazd ma zoptymalizowaną pod względem masy konstrukcję o dużym udźwigu i charakteryzuje się m.in. łatwym podjazdem dla pojazdów o niskim prześwicie. Z kolei ModulMAX AP-M oznacza mechanicznie kierowany moduł do dużych obciążeń.

Osie napędzane mogą być włączane i wyłączane - prędkość maksymalna to 40 km/h. Operator nie musi zatrzymywać konwoju w celu wykonania tego manewru, jak to ma miejsce w przypadku innych dostawców. W połączeniu z wysoką trakcją jest to absolutnie wyjątkowa cecha. Tego typu pojazd modułowy również świętował swoją światową premierę w Monachium. Dla sektora energii wiatrowej z kolei dedykowano zwrotną koncepcję transportu łopat wiatrowych i długości do nawet 100 m.

MAX Trailer z czterema pojazdami

Marka MAX Trailer dzięki swojej modułowej konstrukcji zrewolucjonizowała sektor transportu specjalnego. W Monachium różnorodność oferty podkreśliły 4 eksponaty: 5-osiowa przyczepa MAX410, teleskopowa naczepa MAX100, nowa przyczepa zaczepiana 2+2 osiowa MAX600, a także reprezentujący serię niskopodwoziową model MAX510.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.