[ATB] Nowości

Nowe kompaktowe ładowarki kołowe Doosan

Data publikacji:

Holenderska firma Tobroco-Giant podpisała umowę na wyłączność na dostawę nowych kompaktowych ładowarek kołowych południowokoreańskiego producenta - firmy Doosan. Przy tej okazji potwierdzono techniczną specyfikację dla modeli DL60-7, DL65-7, DL80-7, DL85-7 i DL80TL-7, które przeznaczone są do zastosowań budowlanych, rolniczych, robót ziemnych, przetwórstwa i recyklingu odpadów, kształtowania terenu,   prac magazynowych oraz przemysłu ogólnego.

    Nowe kompaktowe ładowarki kołowe Doosan

 Nowe ładowarki kołowe Doosan wyznaczają standardy w zakresie wydajności, uniwersalności, komfortu, bezpieczeństwa i niezawodności. Jest to w sumie 5 modeli o masie roboczej od 3750 do 5200 kg. Modele DL60-7 i DL65-7 napędzane są silnikiem o mocy 48,5 kW (66 KM) przy 1600 obr./min, w wersjach DL80-7, DL85-7 i DL80TL-7 uzyskiwana jest moc rzędu 55 kW (75 KM) przy 1500 obr./min. Dzięki układowi oczyszczającemu spaliny, w skład którego wchodzą moduł utleniania katalitycznego oraz trwały filtr cząstek, zastosowane silniki są zgodne z europejską normą emisji Stage V.

Przekazywanie napędu na 4 koła umożliwia hydrostatyczna skrzynia biegów, a elektroniczny system sterowania jazdą daje wysoki komfort oraz precyzję. Do tego jest jeszcze pełna blokada mechanizmu różnicowego na obu osiach, zapewniająca doskonałe właściwości trakcyjne nawet w trudnym terenie. Maksymalna prędkość jazdy wynosi 30-35 km/h, pedał hamulca posiada funkcję stopniowego hamowania, od zmniejszenia prędkości jazdy do całkowitego zatrzymania maszyny i przekierowania mocy silnika w całości na układ hydrauliczny. W ten sposób zmniejsza się zużycie paliwa oraz umożliwia szybszy ruch hydrauliki.

Komfort i bezpieczeństwo

Firma Doosan oferuje 3 rodzaje kabin operatora z certyfikatami ROPS/FOPS. Standardowo dostępne jest ochronne zadaszenie, ale można również wybrać wersję dachu Deluxe lub pełną kabinę z doskonałą widocznością wokół maszyny. Do dyspozycji operatora jest amortyzowany fotel, regulowana kolumna kierownicy, panel sterujący oraz radio DAB. Klimatyzacja oraz ręczna manetka gazu są w opcji.

Wielofunkcyjny dżojstik pozwala zmieniać prędkość i tryb jazdy, a także regulować blokadę mechanizmu różnicowego. Funkcja zapamiętywania położenia zaworu sterującego zwiększa wydajność i dokładność pracy. Modele DL80-7/DL85-7/DL80TL-7 można wyposażyć w opatentowany system Stabilo, który zapewnia amortyzację wszelkich nierówności terenu dla większego bezpieczeństwa, stabilności i poczucia komfortu.

Uniwersalność zastosowań

Użytkownicy ładowarek oczekują od nich jak największej uniwersalności podczas wykonywania zadań. Firma Doosan oferuje w swoich modelach kołowych trzy rozwiązania dotyczące układu kinematycznego. Są to ramię Z-bar o wyjątkowo wysokiej sile wyrywającej i wysokości załadunku -przewidziane dla modeli DL60-7 i DL80-7, oraz ramię typu Pull-bar pozwalające obniżyć wysokość przedniej ramy i uzyskać duży udźwig - w modelach DL65-7 i DL85-7. Dla wersji DL80TL-7 jest również ramię teleskopowe o maksymalnej wysokości podnoszenia i z maksymalnym zasięgiem.

Ładowarka wyposażona jest w montowany z tyłu zawór suwakowy dwustronnego działania oraz do trzech zaworów suwakowych dwustronnego działania montowanych na ramieniu podnoszącym. W opcji są: pompa tandemowa i funkcja wysokiego przepływu do 121 l/min. Montaż osprzętu odbywa się w kilka sekund poprzez standardowe szybkozłącze hydrauliczne. W kwestii osprzętu roboczego Doosan są dostępne różnego typu łyżki, widły do obornika, widły paletowe, szczotki, chwytaki, pługi śnieżne oraz równiarki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.