Nowe ładowarki z przegubem od Kubota

Data publikacji:
Nowe ładowarki z przegubem od Kubota

Firma Kubota ogłosiła właśnie rozszerzenie swojej oferty przegubowych ładowarek kołowych. Do jej asortymentu dołączają teleskopowy model RT105T-2, a także dwie ładowarki elektryczne RT210-2e oraz RT220-2e. Nowe ładowarki będzie można obejrzeć już wkrótce, na zbliżających się targach maszyn budowlanych Bauma w Monachium.

Teleskopowa ładowarka RT105T-2 przeznaczona jest do prac komunalnych i związanych z architekturą krajobrazu, lecz sprawdzi się także z powodzeniem w działalności rolniczej, gdzie potrzebny jest większy zasięg i wysokość podnoszenia oraz sprawne poruszanie się w ciasnych przestrzeniach budynków inwentarskich. Konstrukcyjnie bazuje na wcześniejszej wersji RT100-2, jednak ma nad nią techniczną przewagę. Ładowarka została wyposażona w mocniejszy silnik Kubota D902 m o mocy 25 KM, teleskopowe ramię uzyskuje natomiast większą, maksymalną wysokość na sworzniu wynoszącą 2,82 m.

Nowe ładowarki zeroemisyjne 

Firma Kubota rozwija również linię maszyn zeroemisyjnych. Modele RT210-2e i RT220-2e to pierwsze elektryczne przegubowe ładowarki kołowe w ofercie. Oparte zostały na wcześniejszych modelach spalinowych RT210-2 i RT220-2, w których zastąpiono wysokoprężny silnik Kuboty układem elektrycznym składającym się z 2 silników elektrycznych oraz pakietem akumulatorów.

Jeden z silników elektrycznych wykorzystywany jest podczas przemieszczania się maszyny, drugi obsługuje jej hydraulikę roboczą. Elektryczne wersje ładowarek będą szczególnie przydatne w miejscach wymagających zerowej emisji spalin i niskiego poziomu generowanego hałasu. Wersja RT210-2e ze względu na wysokość podnoszenia znajdzie szerokie zastosowanie w branży rolniczej, model  RT220-2e zostanie z pewnością doceniony przez firmy budowlane i wynajmujące ze względu na jego udźwig.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.