[ATB] Nowości

Nowe podnośniki Pulseo

Data publikacji:

Grupa Haulotte jest jednym ze światowych liderów w produkcji platform roboczych do pracy na wysokości i urządzeń do podnoszenia ładunków. Firma wprowadza do swojej oferty nowe, w pełni elektryczne podnośniki nożycowe Pulseo HS15 E i HS18 E, które swoimi możliwościami dorównują podnośnikom z silnikami diesla. Napęd elektryczny to nie tylko rozwiązania przyjazne dla środowiska, pozwala on również na pracę maszyny w zamkniętych przestrzeniach, magazynach, halach lub hangarach lotniczych.

Elektryczne podnośniki nożycowe HS15 E i HS18 E zapewniają autonomię niezbędną na cały dzień pracy. Ładowanie akumulatorów podnośników odbywa się z wykorzystaniem standardowo dostępnej, inteligentnej ładowarki 110/230 V. Opcjonalnie można zamówić również szybką ładowarkę trójfazową, która zapewnia ładowanie do 80% w zaledwie 3 h oraz pomocniczy generator - range extender.

Dla efektywnego zarządzania energią, nowe modele Pulseo wyposażono w system Haulotte Activ’Energy. System ten opiera się na specjalnie dostosowanej krzywej ładowania, posiada wbudowane programy konserwacji, a w razie potrzeby wysyła powiadomienia o konieczności przeprowadzenia działań serwisowych, wszystko to aby znacznie zoptymalizować wydajność i żywotność akumulatora.

W każdym terenie

Podnośniki Pulseo sprawdzają się w każdych warunkach terenu. Dzięki napędowi na 4 koła z łatwością pokonują wzniesienia o nachyleniu do 45%. W sytuacjach słabej przyczepności możliwa jest ręczna blokada kół mechanizmu różnicowego, która zapewnia dodatkową przyczepność, umożliwiając wjechanie i wyjechanie z trudnego terenu. Stabilizatory poziomowane centralnie lub indywidualnie zapewniają bezpieczne posadowienie podnośnika, a duży prześwit chroni elementy maszyny przed przypadkowym uszkodzeniem podczas pracy.

Platforma robocza ma nośność maksymalną 750 kg i może pomieścić 4 osoby. Standardowa platforma wraz z przedłużeniem daje 4,8 m długości. Opcjonalnie dostępne są też wersje z dwoma przedłużeniami - 5,8 m długości oraz platforma XL z dwoma przedłużeniami - 7,4 m długości. Maksymalna wysokość robocza platformy to 13 m.

Bezpiecznie i komfortowo

Podnośniki Haulotte to także łatwość obsługi i bezpieczeństwo pracy. Sterowanie proporcjonalne zapewnia dużą precyzję ruchów, wszystkie elementy sterujące rozmieszczono w ergonomiczny sposób. Dla zapewniania bezpieczeństwa dostępny jest Haulotte Activ’Shield Bar, który  skutecznie chroni operatora przed ryzykiem zgniecenia. W przypadku niebezpiecznej sytuacji, gdy np. operator jest popychany w kierunku drążka, maszyna automatycznie zatrzymuje się.

Zainstalowany system oświetlenia Haulotte Activ’ Lighting System to 10 reflektorów LED, które zapewniają optymalne oświetlenie kosza, elementów sterujących i obszaru manewrowego wokół maszyny, czyniąc pracę bezpieczną także w warunkach słabej widoczności. W kwestii konserwacji i serwisowania, do łatwej konfiguracji i diagnostyki podnośników służy interfejs Haulotte Activ’Screen. Nowe podnośniki Pulseo są objęte 5-letnią gwarancją.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.