Nowe podnośniki teleskopowe Genie

Data publikacji:

Genie to amerykańska firma należąca do grupy Terex, która produkuje m.in. podnoszone platformy robocze, wysięgniki, podnośniki nożycowe, ładowarki teleskopowe i wyciągi pionowe. Do swojej oferty wprowadziła właśnie podnośniki teleskopowe Genie S-45 XC i S-65 TraX wykorzystujące technologię Xtra Capacity.

Podnośnik zapewnia zwiększoną nośność dwustrefową w całym zakresie roboczym i charakterystykę wyposażenia dla uzyskania oczekiwanej efektywności i produktywności urządzeń. Prezentowany model Genie S-45 XC oferuje wysokość roboczą 15,72 m i zasięg boczny wynoszący 11 m. Gwarantowana nośność 300 kg w dwóch strefach roboczych w przypadku pełnego zasięgu lub 454 kg w przypadku ograniczonego zasięgu to dwukrotna poprawa osiągów wobec poprzednika. Cechą charakterystyczną maszyn z serii Genie XC jest ich automatyczny system monitorowania strefy roboczej, który umożliwia wsuwanie wysięgnika w przypadku zbliżenia się do granic zakresu roboczego bez konieczności ingerencji operatora. Funkcja rejestracji obciążenia na bieżąco rejestruje obciążenie platformy i dzięki temu umożliwia odpowiednią regulację zakresu strefy roboczej zgodnie z wykresem obciążenia. Możliwa jest również kalibracja urządzenia na miejscu, z zerowym obciążeniem. Według deklaracji producenta poprawiono o 45% właściwości jezdne, co ułatwia prace w trudniejszym terenie. Zwiększona nośność i szeroki zakres strefy roboczej to zasługa zmodyfikowanej konstrukcji wysięgnika.

Z technologią Xtra Capacity

Podnośnik teleskopowy Genie S-65 TraX jest największym spośród czterech modeli Genie TraX. Urządzenie to zapewnia wysokość roboczą 21,81 m, zasięg boczny 16,51 m oraz nośność dwustrefową 300 kg przy nieograniczonym zasięgu lub 454 kg przy zasięgu ograniczonym. Genie S-65 TraX ma także doskonałe predyspozycje do prac w trudnych warunkach terenowych i na śliskich nawierzchniach, dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania w postaci czteropunktowego systemu łańcuchowego z opatentowaną, aktywną osią uchylną. Cztery powlekane gumą, trójkątne napędy stalowych łańcuchów zawieszone są indywidualnie w narożnikach podwozia. Każdy trójkątny napęd łańcucha może odchylać się wokół osi poprzecznej pojazdu o kąt 22° w celu zapewnienia optymalnej przyczepności do podłoża. Kąt blokady układu sterowniczego wynosi 30° i daje możliwość jazdy i sterowania typowe dla klasycznych układów kierowniczych przedniej osi. Funkcje implementowane w modelach Genie XC są także stosowane w prezentowanym urządzeniu. Wysoki komfort pracy użytkownika i wyróżniająca się zdolność do pokonywania terenu, doskonała moc i maksymalny moment  obrotowy to główne zalety Genie S-65 TraX.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.