[ATB] Nowości Liugong

Nowe pojazdy elektryczne akumulatorowe od LiuGong

Data publikacji:

Producent oryginalnego sprzętu, LiuGong, zaprezentował nowe pojazdy elektryczne (BEV) oraz zdalnie sterowaną inteligentną ładowarkę kołową opartą na technologii 5G na wystawie BICES w Pekinie w Chinach.

Trzy BEV to dwie koparki: 906E-EV i 922F-EV oraz ładowarka kołowa 856H-EV.

Całkowity koszt eksploatacji kosiarki ziemnej zasilanej bateryjnie jest lub wkrótce będzie, w zależności od dokładnej konstrukcji pojazdu i zastosowania klienta, niższy niż w przypadku maszyny napędzanej silnikiem Diesla - powiedział Edward Wagner, dyrektor wykonawczy LiuGong New Technology.

BEV wykorzystują systemy akumulatorów litowo-jonowych do magazynowania energii. Moc ta jest kierowana do wysokoprężnych silników elektrycznych z magnesami trwałymi, aby wytworzyć ruch niezbędny do napędzania maszyn. LiuGong twierdzi, że typowa BEV będzie miała szczytową moc wyjściową dwa razy większą niż konwencjonalna maszyna napędzana olejem napędowym.

Pierwsza generacja akumulatorów BEV jest wyposażona w technologię szybkiego ładowania i technologie oszczędzania energii, które potrzebują jednej godziny, aby naładować akumulator do 80%. Według firmy koparki z silnikiem Diesla można szybko przerobić na pojazdy elektryczne akumulatorowe.

Podczas targów BICES firma LiuGong zaprezentowała także nową inteligentną ładowarkę kołową opartą na 5G, opracowaną i wspieraną przez China Telecom i technologię Huawei.

Według Cai Dengsheng, zastępcy głównego inżyniera w Intelligent Technology Institution LiuGong, modelem można sterować zdalnie z odległości ponad 2000 km, realizując reakcję w czasie rzeczywistym i dokładną kontrolę za pośrednictwem sieci 5G.

W trybie jazdy ze zdalnym sterowaniem wszystkie operacje można obserwować na podstawie filmów przesyłanych z powrotem przez kamery na maszynie. Wykorzystuje również inteligentną technologię ochrony do realizacji automatycznej identyfikacji i automatycznego zatrzymania awaryjnego. W rezultacie maszyna może być używana w niebezpiecznych i niebezpiecznych środowiskach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.