[ATB] Aktualności

Nowe urządzenia akumulatorowe Kärcher

Data publikacji:

Koszenie i przycinanie żywopłotów w parkach, usuwanie liści na miejskich placach lub przycinanie gałęzi i drzew po burzy. Kärcher ma na to nowy sposób.

W ramach swojej Platformy Bateryjnej  ekspert w dziedzinie czyszczenia wprowadza na rynek gamę wytrzymałych urządzeń zasilanych akumulatorowo - od kosiarek, przez dmuchawy do liści, aż po piły łańcuchowe. Oferta bezprzewodowych urządzeń do pielęgnacji terenów zielonych dla użytkowników profesjonalnych obejmuje łącznie osiem wydajnych produktów 36 V: dmuchawę do liści, piłę łańcuchową, kosiarkę, nożyce do trawy, nożyce do żywopłotu, nożyce do gałęzi, narzędzie wielofunkcyjne i plecakową dmuchawę do liści. Gminy, firmy świadczące usługi budowlane, firmy zajmujące się ogrodnictwem i kształtowaniem krajobrazu oraz rolnicy znajdą wiele zastosowań dla tych urządzeń w swojej codziennej pracy.

Maksymalna elastyczność

Poszukiwanie gniazdek oraz żmudne zwijanie i rozwijanie przewodu odeszło w przeszłość. Dzięki urządzeniom akumulatorowym praca może być wykonana wszędzie, niezależnie od zasilania z sieci. Jednocześnie, dzięki wyeliminowaniu przewodu, zmniejszamy się ryzyko potknięcia się. Korzystanie z tych urządzeń zwiększa więc znacznie bezpieczeństwo pracy. Zasilanie akumulatorowe sprawia także, że praca może być wykonana w krótszym czasie. Wszystkie produkty z tej serii są zasilane przez baterie 36 V Battery Power+ o pojemności 6,0 Ah lub 7,5 Ah.

Minimalne koszty eksploatacji i konserwacji

Nowe akumulatorowe urządzenia do prac zewnętrznych  są bardzo wydajne i ekonomiczne. Urządzenia bateryjne generują mniejsze koszty eksploatacji w porównaniu z modelami zasilanymi spalinowo . Dzięki wytrzymałym materiałom oraz bezpiecznym komponentom elektronicznym, są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Koszty konserwacji także są znacznie niższe niż w przypadku odpowiedników zasilanych spalinowo.

Przyjazne i wygodne dla środowiska i użytkownika

Nowe produkty są bardzo ciche i dlatego nadają się do pracy w nocy lub w miejscach wrażliwych na hałas, często uczęszczanych przez ludzi. Przykładowo, akumulatorowa piła łańcuchowa Kärcher jest znacznie cichsza niż model spalinowy. Brak emisji spalin i zredukowane wibracje sprawiają, że produkty te są przyjazne dla użytkownika, szczególnie przy długotrwałym użytkowaniu. W przypadku akumulatorowej dmuchawy do liści Kärcher LB 930/36 Bp, wibracje zostały znacznie zredukowane w porównaniu do modeli zasilanych benzyną.

Oprócz zmniejszonej wagi urządzeń, ergonomiczne lub obrotowe uchwyty, jak również innowacyjny system nośny, np. w akumulatorowych nożycach do żywopłotu HT 650/36 Bp, zapewniają wygodną i komfortową pracę. W kosiarkach akumulatorowych prędkość jazdy lub prędkość robocza mogą być indywidualnie dostosowane do potrzeb użytkownika - to oszczędza siły i energię operatora urządzenia.

Platformy Bateryjne Kärcher

„Kärcher Battery Universe" obejmuje dwie platformy bateryjne, na których stale rośnie liczba urządzeń, począwszy od urządzeń wysokociśnieniowych, poprzez dmuchawy do liści, aż po odkurzacze uniwersalne. Zarówno kompaktowe baterie 18 V jak i mocniejsze 36 V są dostępne w różnych pojemnościach, aby zapewnić szeroki zakres zastosowań. Cechą szczególną tego unikatowego rozwiązania jest jego kompatybilność. Każdy akumulator zasili każde urządzenie na platformie o tej samej klasie napięcia i to niezależnie czy są to urządzenia z asortymentu urządzeń domowych czy dla użytku profesjonalnego. Cechą wyróżniającą wszystkie baterie Kärcher jest wyświetlacz LCD z technologią czasu rzeczywistego, który oprócz pozostałego czasu pracy i czasu ładowania w minutach, precyzyjnie pokazuje również pozostałą pojemność baterii. Obudowa baterii jest bardzo odporna na wstrząsy i zabezpieczona przed pyłem i wodą - zgodnie z klasą ochrony IPX5. Dzięki efektywnemu zarządzaniu temperaturą, akumulatory zapewniają optymalną wydajność nawet w intensywnych zastosowaniach. Inteligentny monitoring ogniw chroni przed przeciążeniem, przegrzaniem i głębokim rozładowaniem. Jeśli maszyna nie jest eksploatowana przez dłuższy czas, sterowany procesorem tryb automatycznego przechowywania baterii Battery Power zapewnia długą żywotność ogniw.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.