[ATB] Nowości

Nowe walce tandemowe Hamm łączą wibracje i oscylacje w jednym bębnie

Data publikacji:

Walce tandemowe z serii HD+ od wielu lat są stałym elementem oferty marki Hamm. Latem 2023 r. wprowadzono na rynek nowe modele obejmujące wszystkie klasy wagowe, wszystkie wyposażone w odpowiednie interfejsy do zastosowań cyfrowych. Koncepcja obsługi Easy Drive została również wprowadzona do maszyn o masie roboczej 7-8 t. W postaci HD+ 120i V-VIO Hamm dodaje kolejny model zdolny do zagęszczania z wyborem wibracji lub oscylacji. Nowy walec tandemowy jest dostępny na rynkach z normą emisji spalin Stage V/ Tier 4f od początku 2024 r.

    Nowe walce tandemowe Hamm łączą wibracje i oscylacje w jednym bębnie

Walec tandemowy HD+ 120i V-VIO 12 t jest wyposażony w bęben wibracyjny z przodu i bęben VIO z tyłu. Jeśli chodzi o siłę zagęszczania, nowy model oferuje zwykle wysoką wydajność, której operatorzy oczekują od tej maszyny. Walec tandemowy jest napędzany silnikiem Deutz o mocy 115 kW.

Wysoka elastyczność, szybkie zagęszczanie

Główną korzyścią dla użytkowników jest wszechstronność maszyny zapewniana przez zagęszczanie statyczne, oscylacyjne i wibracyjne. Szczególnie korzystny jest sposób, w jaki maszyna może elastycznie przełączać się między wibracją a oscylacją, eliminując potrzebę zmiany maszyny lub wdrażania dodatkowej maszyny i innego operatora na placu budowy. Ta wielofunkcyjność opłaca się również w przypadku wielu nowych rodzajów mieszanek asfaltowych. Podobnie jak w przypadku robót ziemnych, połączenie wibracji i oscylacji zapewnia szybkie zagęszczanie przy mniejszej liczbie przejazdów, dzięki czemu szczególnie dobrze nadaje się do zagęszczania końcowego.

Mocne strony i różnorodność opcji

Oprócz nowej kombinacji bębnów, model HD+ 120i V-VIO zapewnia użytkownikom przestronną i dobrze widoczną kabinę operatora, popularną koncepcję obsługi Easy Drive oraz różne interfejsy do podłączenia systemów telematycznych, systemów zarządzania flotą i aplikacji cyfrowych do sterowania i dokumentowania zagęszczania.

Zagęszczanie za pomocą oscylacji

Operatorzy mogą również w pełni wykorzystać dobrze znane zalety oscylacji i zastosować je do zagęszczania spoin lub zagęszczania w obszarach wrażliwych na wibracje. Oscylacja ułatwia również zastosowanie w niskich temperaturach zewnętrznych, ponieważ można wykorzystać większy zakres temperatur. Ponadto system ten skutecznie zapobiega kruszeniu się cząstek i nadmiernemu zagęszczaniu. Nie należy zapominać o zaletach oscylacji podczas zagęszczania materiałów wrażliwych na odkształcenia. Kolejną ogólną zaletą oscylacji jest zmniejszenie emisji hałasu i wibracji odczuwanych na placu budowy i w jego pobliżu.

Bezobsługowa oscylacja

Warto przy tym dodać, iż podobnie jak inne bębny oscylacyjne firmy Hamm, nowe bębny VIO nie wymagają konserwacji dzięki odpornej na zużycie stali i odpornej na temperaturę specja

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.