[ATB] Nowości AusaWozidła przegubowe

Nowe wozidło Ausa D301AHG

Data publikacji:
Nowe wozidło Ausa D301AHG

Firma Ausa wzbogaca swój asortyment wozideł i po wersjach o ładowności 6 i 10 ton wprowadza 3-tonowy model D301AHG. Nowe wozidło zostało zaprojektowana z myślą o zapewnieniu klientowi wyższej wydajności i lepszego zwrotu z inwestycji, a także poprawie poziomu bezpieczeństwa pracy. Posiada wiele ulepszeń w konstrukcji i wyposażeniu, a pojemność jej skrzyni wzrosła o 12%.

Model D301AHG to wozidło klasy średniej, przeznaczone nawet do większych prac budowlanych, ziemnych czy komunalnych. Wyposażone jest w 4-cylindrowy silnik Kubota o mocy 18,5 kW. Jednostka ta spełnia normę emisji spalin Stage V/Tier 4, nie wymaga przy tym stosowania filtra DPF. Moc silnika przekazywana jest sprawnie poprzez przekładnię hydrostatyczną, zapewniając płynniejszą i bezpieczniejszą pracę. Niewielka masa własna pojazdu i stały napęd na wszystkie koła gwarantują w tym przypadku także bardzo dobre właściwości jezdne w trudnym terenie oraz możliwość pokonywania wzniesień o nachyleniu do 50%.

Większa wydajność, łatwa konserwacja i bezpieczeństwo użytkowania

Kwestia zapewnienia optymalnej dla tej klasy maszyn wydajności jest bardzo ważna. Mniejsza ilość przejazdów przy transporcie materiału zapewnia bowiem oszczędność czasu, paliwa oraz zredukowany efekt emisji spalin do atmosfery. Ważną zaletą wozidła Ausa jest fakt, iż model D301AHG ma poprawiony stosunek mocy do masy, dzięki czemu jest bardziej zwrotny, szybszy i lepiej radzi sobie w terenie. Zbiornik ładunkowy został powiększony do 1742 l.

Uproszczony serwis i łatwy dostęp do newralgicznych podzespołów z poziomu gruntu też mają znaczenie. Wszystkie elementy wymagające regularnej konserwacji, takie jak filtry i zbiorniki płynów, zostały rozmieszczone tak, aby były w pełni dostępne w tym obszarze. Duża centralna kratka przeciwwagi umożliwia z kolei szybki dostęp do chłodnicy, ułatwiając tym samym czyszczenie i wyjmowanie.

Bezpieczeństwo pracy jest dla firmy Ausa jednym z priorytetów, a nowe 3-tonowe wozidło zawiera w tym zakresie odpowiednio dobrany zestaw funkcji. Stanowisko operatora jest wyposażone w siedzenie z  czujnikiem obecności oraz pas bezpieczeństwa z czujnikiem zapięcia klamry. Nie można więc przypadkowo uruchomić maszyny, jeśli nie zostały podjęte zalecane środki bezpieczeństwa. Wywrotka  dodatkowo posiada  elektroniczny hamulec ujemny, który załącza się automatycznie po wyłączeniu silnika. Wyposażenie opcjonalne oferowane przez producenta zawiera osprzęt oświetleniowy oraz menadżera obsługi floty maszyn AUSAnow.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.