[ATB] Nowości Pronar budowlane

Nowe wysięgniki wielofunkcyjne Pronar

Data publikacji:

Firma Pronar ma w swojej ofercie szeroki wybór sprzętu do prac komunalnych i tych związanych z recyklingiem. Do takich działań idealnie nadają się wielofunkcyjne wysięgniki tylne z montowanymi na nich odpowiednimi głowicami. Nowością Pronaru w tym asortymencie są więc kolejne modele WWT 800T oraz WWT 804T.

Podlaski producent posiada bardzo szeroki wybór głowic, w tym koszące, do przycinania gałęzi, frezowania pni ściętych drzew, oczyszczania rowów melioracyjnych, wymiatania i odchwaszczania krawędzi jezdni, frezowania poboczy, a także mycia znaków drogowych.

Do działania wymagają one jednak odpowiedniego wysięgnika. Przedstawione tutaj nowe modele WWT 800T i WWT 804T mają bardzo duży zasięg roboczy, który wraz z głowicą sięga 8 m, dzięki czemu są w stanie sprawnie wykonywać prace nawet w trudno dostępnych miejscach np. w przydrożnych rowach, za barierkami ochronnymi, na skarpach czy w rowach melioracyjnych. Wymagają przy tym nośnika o masie pozwalającej utrzymać stabilność układu ciągnik - wysięgnik - głowica. Zalecana masa ciągnika wynosi minimum 6000 kg.

Przegubowa i teleskopowa konstrukcja ramienia wysięgników

Wychylenie ramion głównego i wewnętrznego, a także przesuw ramienia zewnętrznego są realizowane poprzez hydrauliczne siłowniki. W celu zabezpieczenia ramienia przed przypadkowym uszkodzeniem podczas pracy, wysięgniki mają zamontowany specjalny bezpiecznik hydrauliczny. W sytuacji krytycznej np. w przypadku zahaczenia o przeszkodę, bezpiecznik powoduje samoczynny obrót ramienia do tyłu  i powrót do pozycji transportowej.

Różnice w nowych modelach wysięgników wynikają z zastosowanych systemów sterowania. I tak w modelu WWT 800T wykorzystano rozdzielacz hydrauliczny wyposażony w system mechanicznych linek, połączonych z dźwigniami umieszczonymi w kabinie operatora. W wersji WWT 804T jest elektryczny dżojstik, i to rozwiązanie, ze względu na wysoki komfort użytkowania jest bardziej popularne wśród klientów.

Sprawny układ hydrauliczny

Układ hydrauliczny wysięgników składa się z dwóch pomp o łącznej mocy 39,5 kW, połączonych poprzez multiplikator z WOM-em ciągnika. Pompa o mniejszej mocy 6,5 kW obsługuje obwód sterowania ruchem ramion oraz głowicy, druga o mocy 33 kW zapewnia napęd głowicy z możliwością zmiany kierunku obrotów wału. Zastosowany zbiornik oleju ma pojemność 240 l, a ponieważ zlokalizowany jest po przeciwnej stronie ramion, dodatkowo pełni funkcję przeciwciężaru stabilizującego nośnik narzędzia.

W układzie hydraulicznym znajduje się też chłodnica oleju z wentylatorem zasilanym z instalacji elektrycznej ciągnika. Dzięki wykorzystaniu przekaźnika z termostatem, jej wentylator automatycznie się włącza przy temperaturze oleju przekraczającej 52°C, a po schłodzeniu oleju poniżej 42°C zostaje znów wyłączony. Układ hydrauliczny jest więc dobrze zabezpieczony przed przegrzewaniem, co zapewnia jego długie i bezawaryjne działanie.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.