[ATB] Nowości Jazon

Nowoczesna technologia brukowania od Jazon

Data publikacji:
Nowoczesna technologia brukowania od Jazon

Wózek brukarski do płyt chodnikowych i krawężników.

Firma Jazon z siedzibą w Białymstoku istnieje na rynku od 1984 roku. Jest znanym i cenionym producentem profesjonalnych narzędzi oraz maszyn do prac drogowych i brukarskich. W jej asortymencie znajdują się szeroki zakres chwytaków, łaty ręczne, mechaniczne oraz sterowane automatycznie, układarki podczepiane, przecinarki jezdne oraz przecinaki mechaniczne, a także wiele dodatkowych narzędzi przydatnych w pracach brukarskich itd.

Profilowanie podłoża jest niezwykle ważnym etapem każdej budowy, zwłaszcza jeśli chodzi o duże powierzchnie, takie jak place, parkingi czy ulice. Aby uzyskać efekt równomiernej nawierzchni, konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na wyrównanie podłoża z piasku, żwiru lub drobnego tłucznia. W ofercie firmy Jazon znajdują się wysokiej jakości łaty profilujące, które pozwalają na efektywne wykonanie tego typu robót budowlanych. Są to m.in. łaty ręczne oraz sterowane automatycznie, które dodatkowo charakteryzują się trwałością, co gwarantuje długi okres eksploatacji.

Łaty profilujące

Łaty profilujące są niezwykle przydatne przy wyrównywaniu powierzchni pokrytych materiałami sypkimi i niespoistymi, takimi jak piach, żwir czy drobny tłuczeń. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie stabilnej podbudowy pod nawierzchnie z kostki czy płyty chodnikowej. W ofercie firmy Jazon dostępne są: łaty profilujące ręczne o szerokości roboczej do 450 cm, wersje mechaniczne od 400 do 750 cm z ruchomymi klapami bocznymi, które pozwalają na równomierne ściąganie materiału przy bocznych krawędziach powierzchni, a także bardzo wydajne modele Profiler ze sterowaniem automatycznym o szerokości roboczej 200 oraz 240 cm.

Łata profilująca z systemem automatycznym wymaga nośnika w postaci ładowarek czy koparko-ładowarek wyposażonych w czołowe zasilanie hydrauliczne. Konieczna jest zarówno odpowiednia nośność, jak i wydajność układu hydraulicznego. Łata sterowana automatycznie w zależności od modelu sterowana cyfrowo w dwóch lub trzech płaszczyznach zapewnia wysoką dokładność wyrównywanego terenu z precyzją do nawet +/- 5 mm. Montaż narzędzia jest przy tym szybki, a obsługa prosta. Wystarczy do tego jeden pracownik. Możliwość pracy na sztywnym i pływającym układzie hydraulicznym maszyny roboczej pozwala na zastosowanie łaty automatycznej na każdym etapie wykonania projektu, od wyrównania placu, poprzez nakładanie kolejnych warstw nośnych i zagęszczenie poprzez dogniatanie ciężarem oraz wygładzenie warstwy ostatecznej.

Ustawianie krawężników i nie tylko

Asortyment produktowy firmy Jazon w zakresie rozwiązań do ustawiania krawężników zawiera chwytaki ręczne (poprzeczne i wzdłużne) i mechaniczne, szalunki ślizgowe, a także specjalny wózek do transportu płyt i krawężników WBK. Wózek jest lekki i prosty w obsłudze, znacznie przyspiesza i ułatwia układanie płyt oraz krawężników. Chwytaki ręczne to proste narzędzia do przenoszenia i ustawiania prostych krawężników betonowych, wymagają obsługi dwóch pracowników.

Wersje mechaniczne mogą być natomiast podwieszane na większości maszyn z funkcją podnoszenia, oferują możliwość regulacji zakresu chwytu oraz znacznie większą nośność do 500 kg. Do szalowania murku oporowego za układanym krawężnikiem wykorzystywane są z kolei szalunki ślizgowe. Model SZS o długości szalowania 150 cm pozwala uzyskać murek o wysokości 10 -30 cm i szerokości 10-20 cm. W ofercie znajduje się również szalunek uniwersalny SZU służący do szalowania murku oporowego za krawężnikiem łukowym i prostym. Posiada regulację promienia łuku.

Pozostałe ręczne narzędzia brukarskie z oferty firmy Jazon, które okazują się niezbędne przy układaniu powierzchni z kostki, to imak do wyciągania kostek z ułożonej już nawierzchni, wyważak do pozycjonowania i podważania płytek, przymiar do precyzyjnego ustalenia linii cięcia kostki oraz różnego rodzaju młotki. Nowością jest ustawiak brukarski UB. Jest to jedno narzędzie mające trzy funkcje: młotka do ustawiania i dobijania, ubijaka do dobijania kostki z góry,  a także wyważaka do podważania i przesuwania kostki. Podsumowując temat, narzędzia firmy Jazon zapewniają wysoką precyzję robót brukarskich i nienaganny efekt wykończenia powierzchni.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.