[ATB] Technika

Nowoczesne rozwiązania w koparce Case CE CX250 D

Data publikacji:

Koparka Case CX 250 D jest maszyną wyposażoną w nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym zapewnia wysoką wydajność i efektywność pracy. Jej czterocylindrowy silnik Isuzu o mocy 138 kW, z turbodoładowaniem, spełnia wymagania norm Tier 4 Final/Stage IV. Układ napędowy wykorzystuje technologie SCR, katalizator oksydacyjny DOC oraz układ recyrkulacji schłodzonych spalin CEGR. Dodatkowo, koparka wyposażona jest w turbosprężarkę doładowującą VGT, elektroniczny wtrysk paliwa oraz wysokociśnieniowy układ wtryskowy Common Rail.

    Nowoczesne rozwiązania w koparce Case CE CX250 D

    Koparka wyposażona jest w turbosprężarkę doładowującą VGT, elektroniczny wtrysk paliwa oraz wysokociśnieniowy układ wtryskowy Common Rail.

Dzięki tym rozwiązaniom silnik zapewnia nie tylko niskie emisje spalin, ale również oszczędność paliwa. System Fuel Economy to kolejne innowacyjne rozwiązanie, które przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa. Kontroluje moment obrotowy silnika, aby zmniejszyć zużycie paliwa podczas postoju maszyny. Koparka wyposażona jest w elektronicznie sterowane dwie dwuosiowe pompy tłokowe o wydajności 2x234 l/min ze zmienną pojemnością skokową i z systemem regulacji.

Układ hydrauliczny pozwala na automatyczne zwiększanie mocy i zmianę prędkości jazdy. Dostępne są też różne tryby pracy, a system ostrzegający o przeciążeniu pomaga zapobiegać uszkodzeniom maszyny. Osprzęt koparki obejmuje standardowy wysięgnik o długości 5,85 m oraz ramię 3 m, w opcji dostępny wysięgnik o dużym zasięgu o długości 10,3 m, z ramieniem 8 m. Na wysięgniku znajduje się światło robocze, a pomocnicze ramy rurowe ułatwiają pracę z różnymi rodzajami materiałów. Koparka posiada również scentralizowany moduł smarowania oraz zawór amortyzacji osprzętu.

Ciśnieniowa kabina jest zgodna ze standardami ROPS oraz FOPS OPG poziomu II. Posiada hartowane szkło bezodpryskowe oraz czołowe okno z zamknięciem typu One-touch, które zapewniają lepszą widoczność i ochronę przed uszkodzeniami. Wewnątrz kabiny znajduje się wiele elementów, które zapewniają wygodę pracy operatora, takie jak przesuwany o 90 mm, pokryty tkaniną fotel z pneumatycznym zawieszeniem i wysokim oparciem, regulowane podłokietniki oraz konsole przechylne w 4 pozycjach.

Sterowanie koparką odbywa się za pomocą czułego na ruch dżojstika, który umożliwia precyzyjną kontrolę nad maszyną. Kabina ta jest również przesuwana o 180 mm, co pozwala operatorowi na lepszą kontrolę nad koparką. Wewnątrz kabiny znajduje się także wiele dodatkowych funkcji, takich jak system wyboru układów pomocniczych, gniazdo Aux do osobistego sprzętu elektronicznego oraz wielofunkcyjny kolorowy monitor, który obsługuje aż 26 języków. W opcjonalnym wyposażeniu znajdują się osłony kabiny, alarm, kamery oraz trzyletnia subskrypcja systemu telematycznego SiteWatch Advanced ze zdalnym monitorowaniem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.