[ATB] Technika

Nowości dla branży komunalnej

Data publikacji:
Nowości dla branży komunalnej

Podczas tegorocznych targów Poleco, które odbyły się w dniach 19-21 października w Poznaniu, stawiło się spore grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, rewitalizacji i rekultywacji, utrzymania czystości i porządku. Wystawcy reprezentowali także branże związane z techniką komunalną, gospodarką obiegu zamkniętego, odnawialnymi źródłami energii, inteligentnymi miastami oraz ochroną klimatu.

 

Podczas targów Poleco znaleźć było można szereg nowości, m.in. efektywne rozwiązania wykorzystywane w zakładach przetwarzania odpadów i sortowniach, myjki do pojemników na odpady, ekologiczne śmieciarki przystosowane do odbioru i transportu surowców, a także maszyny do pielęgnacji zieleni oraz obsługi terenów użyteczności publicznej.

Dwie z nich zaprezentowała firma Pronar. Pierwszą z nich jest rozdrabniacz wolnoobrotowy MRW 2.75/2.75G przeznaczony do wstępnego przetwarzania wszelkiego rodzaju materiałów: budowlanych, gruzu, pozostałości wycinki drzew, korzeni, materiałów wielkogabarytowych i aluminium. Maszyna ta wyposażona jest w silnik Diesla o mocy 210 kW.

Rozdrabnianie odbywa się poprzez dwa, asynchronicznie pracujące wały rozdrabniające umieszczone w komorze. Urządzenie może być wyposażone w dowolny komplet wałów zamontowanych na wymiennych kasetach, dostosowanych do materiału. Stalowe elementy robocze wykonane zostały z wysoko wytrzymałościowych, trudno ścieralnych materiałów, co zapewnia długie i bezawaryjne funkcjonowanie maszyny.

Drugą z nowości producenta z Podlasia był mobilny przesiewacz bębnowy MPB 18,47G przeznaczony do przesiewania  ziemi, odpadów komunalnych czy bio. Maszyna wyposażona jest w silnik Diesla o mocy 55 kW. W zależności od potrzeb klienta i rodzaju materiału dostosować można bębny o różnych wielkościach oczka i grubości poszycia. Przesiewacz może być wyposażony w dodatkowe elementy tj: separatory magnetyczne, separatory powietrzne czy system wagowy.

Konferencje i debaty

Podczas targów w Poznaniu tradycyjnie również miał miejsce szereg konferencji branżowych, takich jak np. „Zeroemisyjny transport i usługi komunalne - aspekty ekonomiczne, kierunki rozwoju, możliwości i szanse” czy też „Kostka lepsza niż asfalt - ekologiczna nawierzchnia Waterflow korzystna dla miast”. Konferencje zostały tradycyjnie połączone z debatami branżowymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.