[ATB] Nowości

Nominacje do Intermat Innovation Awards (część I) - nowoczesne technologie

Data publikacji:

Zbliżająca się kolejna edycja targów Intermat w stolicy Francji – Paryżu, każe bliżej przyjrzeć się najciekawszym nowinkom technicznym przygotowanym przez wystawców. Nasz poniższy przegląd oprzemy o nominacje do nagrody Innovation Awards 2024.

    Nowości na targach Intermat (część I) - nowoczesne technologie

W 9. edycji konkursu członkowie jury spotkali się kilka razy, aby wyłonić nominowanych do nagród związanych z targami Intermat. Oto nominacje:

Bergerat Monnoyeur - Cyfryzacja, sztuczna inteligencja i rozszerzona rzeczywistość w zarządzaniu flotą - new Bergera

Usługi wynikające z łączności:

1. Zapewnienie w 100% połączonej floty z danymi wysokiej jakości (w tym modernizacja, obejmująca wymianę przestarzałego sprzętu 2G/3G, wszystkich marek), przesyłanymi na platformie Bergerat Monnyeur lub dowolnej innej platformie wybranej przez klienta (ERP, GMAO, itd.); standardowy raport miesięczny z benchmarkiem i emisją CO2,

2. Zdalny dostęp diagnostyczny: dzięki rozszerzonej rzeczywistości i telemetrii firma oferuje bezpośredni dostęp do zdalnej usługi diagnostycznej,

3. Konserwacja predykcyjna: przy użyciu sztucznej inteligencji, codziennych danych o stanie maszyny, historycznych danych roboczych dotyczących maszyny i równoważnych komponentów na danym obszarze, danych producenta, w połączeniu z wiedzą zespołów BM, wydawane są spersonalizowane porady, w zależności od poziomu subskrypcji, bezpośrednio dla klienta lub za pośrednictwem sieci posprzedażowej (PSSR),

4. Zawsze proaktywne planowanie konserwacji zapobiegawczej floty.

Chrono Flex - Usługa filtracji oleju hydraulicznego na miejscu

Firma Chrono Flex koncentruje się na skróceniu czasu przestoju maszyn dla swoich klientów, poprzez wymianę przewodów hydraulicznych na miejscu. Dzięki codziennej pracy 300 techników w terenie firma zauważyła trzy główne elementy:

1. 70%  awarii hydraulicznych jest związanych z zanieczyszczeniem olejem,

2. Trudność w znalezieniu zasobów do konserwacji maszyn w warsztatach,

3. Kontekst, w którym klienci muszą wdrożyć podejście CSR, a zatem musi nastąpić zmiana nawyków i mentalności.

Dzięki tej obserwacji, jako partner w zakresie rozwiązań hydraulicznych, Chrono Flex wspiera swoich klientów w wydłużaniu żywotności ich maszyn, oferując nową usługę filtracji oleju hydraulicznego.

Cojali France - Jaltest Diagnostics AR

 

Jaltest Diagnostics AR to pierwszy wielomarkowy system diagnostyczny opracowany w technologii rzeczywistości mieszanej, który umożliwia technikowi diagnozowanie jednostek elektronicznych pojazdu i interakcję z nimi, przeglądanie informacji technicznych i otrzymywanie zaawansowanego wsparcia technicznego. Wszystko to w czasie rzeczywistym i bez użycia rąk – jest to całkowicie innowacyjne i pionierskie na rynku.

Excess Engineering - Siłownik elektryczny - opcja bez hydrauliki

Przedsiębiorstwo opracowało siłownik elektryczny, który zastępuje ciężkie układy hydrauliczne, zapewniając całkowicie elektryczny system do pchania, ciągnięcia i podnoszenia - z wydajnością energetyczną na poziomie 87%. Rozwiązanie to łączy w sobie dużą moc (ponad 80 ton) i długi skok (do 3 m). System elektryczny oferuje liczne korzyści, w tym wyższą wydajność energetyczną, brak zapotrzebowania na olej hydrauliczny i wydłużoną żywotność. Można go zaprojektować w kompaktowej obudowie o rozmiarach porównywalnych z istniejącymi układami hydraulicznymi, co eliminuje potrzebę znaczących modyfikacji konstrukcji maszyny budowlanej przy wymianie układów hydraulicznych na siłowniki elektryczne.

Innowacja ta uzyskała pieczęć doskonałości od Europejskiej Komisji Innowacji i otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 mln EUR na wprowadzenie tej technologii na rynek w ramach programu Europejskiej Rady Innowacji w czerwcu 2023 r.

Komatsu - Zestaw narzędzi do gromadzenia danych powykonawczych o terenie w środowisku robót ziemnych

Komatsu Smart Construction Europe kończy opracowywanie niedrogiego, przyjaznego dla użytkownika zestawu narzędzi do gromadzenia powykonawczych danych o terenie. Ten pakiet produktów nie jest dostępny wyłącznie w ekosystemie Komatsu, ponieważ umożliwia łączność z konkurencyjnymi markami.

Ten zaawansowany pakiet obejmuje Smart Construction (SC) 3D Machine Guidance i Intermat 3D Machine Guidance Flex działające jako urządzenia IoT, Smart Construction Remote do ułatwiania transmisji danych oraz Smart Construction Dashboard do kompleksowej wizualizacji i analizy 3D.

Zebranie takich narzędzi do gromadzenia i wizualizacji danych powykonawczych skutkuje skróceniem cyklu przetwarzania tych informacji, który historycznie mógł trwać od tygodnia do miesiąca, do mniej niż jednego dnia, wykorzystując w większości sprzęt będący własnością wykonawców. Cyfrowa transformacja jest możliwa dla wszystkich, nawet najmniejszych wykonawców.

Moasure - Moasure ONE

Moasure to pierwsze na świecie narzędzie pomiarowe oparte na ruchu, rewolucjonizujące budownictwo i inżynierię lądową. Opatentowana technologia Moasure zmienia sposób pracy profesjonalistów z tego sektora, umożliwiając szybkie i jednoczesne wykonywanie pomiarów i rysunków. Upraszczając pomiar trudnych kształtów i przestrzeni, Moasure umożliwia ekspertom budowlanym przyjęcie nowego podejścia z danymi wyświetlanymi w czasie rzeczywistym na ich urządzeniach. To innowacyjne narzędzie pozwala użytkownikom rysować, przechwytywać w 3D, uwzględniać nachylenia, wzniesienia i obliczać powierzchnie bez wysiłku, nawet wokół przeszkód. Moasure zapewnia dokładne obliczenia powierzchni i objętości, pomagając w zamawianiu materiałów i niwelacji terenu.

Tenstar - Tenstar Virtual Training Space

 

Rozwiązanie to jako jedyny na świecie pozwala kilku użytkownikom ćwiczyć i uczyć się razem w wielu różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, rolnictwo czy sektor transportu. Jest to system kilku symulatorów szkoleniowych połączonych w jednym środowisku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.