[ATB] Nowości

Nowości w klasie 4-6 ton od JCB

Data publikacji:

Firma JCB unowocześniła swoją ofertę kompaktowych koparek w klasie 4-6 ton wprowadzając nowe modele serii 2 z silnikiem zgodnym z wymaganiami normy emisji spalin Stage V. Wersja 50Z-2 o konstrukcji Zero-Tail Swing zastąpiła modele 48Z-1 i 51R-1, 56Z-2 zajęła miejsce 55Z-1, natomiast konwencjonalny Tail Swing 60C-2 pojawił się zamiast 57C-1.

Wszystkie trzy koparki napędzane są trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym marki Perkins o pojemności 1,7 l i mocy 45,6 KM. Układ napędowy wyposażono w sprawdzone rozwiązania takie jak katalizator utleniający (DOC) i filtr cząstek stałych (DPF), nie ma więc tutaj potrzeby stosowania płynu AdBlue. Silnik zapewnia odpowiednią wydajność oraz oszczędność podczas eksploatacji. Co więcej, został zoptymalizowany pod kątem współpracy z układem hydrauliki. Zapewnia teraz programowalne, automatyczne zatrzymanie, automatyczną pracę na biegu jałowym oraz funkcję pracy na biegu jałowym za jednym dotknięciem.

Nowa kabina operatora

Większa kabina, zgodna ze standardem ROPS, zapewniająca jeszcze lepszą widoczność na obszar roboczy i komfort pracy. Konstrukcja szyby kabiny została zmieniona, standardowe reflektory robocze LED są wyposażone w funkcję follow-me-home, która poprawia bezpieczeństwo na placach budowy. Także wnętrze zostało zaprojektowane pod kątem ergonomii użytkowania. Dla łatwiejszej obsługi zastosowano 7-calowy kolorowy ekran o orientacji pionowej, który znany jest z maszyn wyższej klasy 8-10 ton.

Umożliwia on operatorom programowanie pomocniczych przepływów hydraulicznych dla maksymalnie 10 rodzajów dodatkowego osprzętu. Producent zapewnia, że pomoże to znacząco skrócić przestoje podczas wymiany narzędzi roboczych. Operatora w pracy wspomaga również zintegrowana kamera cofania, która może wyświetlać obraz na głównym ekranie wyświetlacza. Ekran jest sterowany za pomocą zestawu przełączników membranowych lub przełącznika obrotowego z oddzielną regulacją przepustnicy. Jest jeszcze radio Bluetooth z funkcją głośnomówiącą i większy uchwyt na kubek, w opcji także immobilizer z kluczykiem lub pin-padem.

Niski koszt posiadania 

Istotną cechą maszyn budowlanych jest ich całkowity koszt posiadania. Koparki JCB mają 500-godzinne okresy międzyobsługowe, okres smarowania wszystkich sworzni obrotowych, w tym siłownika łyżki i spycharki został wydłużony. Przewody hydrauliczne są oferowane w wersji dwuczęściowej, co pozwala obniżyć ewentualne koszty wymiany nawet o 60%. Całkowity koszt użytkowania nowych maszyn JCB zostanie także zmniejszony dzięki 5-letniej subskrypcji LiveLink, która usprawnia i optymalizuje wszelkie procesy zarządzania posiadaną flotą maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.