[ATB] Nowości

Nowy chwytak wielozębowy Liebherr GMM 50-5

Data publikacji:

Recykling i obsługa złomu to jedne z najtrudniejszych zastosowań w transporcie towarów przemysłowych. Wymagana jest tutaj wysoka wytrzymałość, niezawodność i wydajność, dlatego wybór odpowiedniego osprzętu do pracy jest kluczowy. Firma Liebherr opracowała chwytak pięciozębowy GMM 50-5 dla klas maszyn od 35 do 55 ton, który w całości spełnia te specjalne wymagania eksploatacyjne.

    Nowy chwytak wielozębowy Liebherr GMM 50-5

Chwytak wielozębowy GMM 50-5 jest niezwykle wytrzymały i odporny na zużycie pomimo relatywnie niewielkiej masy własnej. Jego komponenty są wykonane ze staliwa oraz z blach stalowych, a specjalny kształt wspornika zębów i łyżek opracowano w oparciu o najnowocześniejsze oprogramowanie obliczeniowe i symulacyjne.

Przemyślana konstrukcja

Inżynierowie firmy Liebherr już w fazie projektowania szczególną uwagę zwrócili na maksymalną żywotność osprzętu. Przykładowo, aby rozłożyć wysoki moment obrotowy, zastosowany napęd posiada dwa silniki. Ponadto zarówno przekładnia, jak i wzmocniony napęd obrotowy są wielokrotnie uszczelniane po to, aby zapewnić maksymalną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz i woda. Kanały olejowe zostały powiększone i zoptymalizowane pod kątem przepływu.

W ten sposób zapewniają nie tylko duże prędkości robocze, ale zwiększają tym samym ogólną wydajność maszyny. W standardzie są uszczelnione, zabezpieczone przed przekręceniem tłoczyska siłowników hydraulicznych, z nową kinematyką cylindra, która gwarantuje im prawidłowy mechanizm zamykania również w przypadku częściowego zużycia zębów. Wspomniane zużycie zębów zostało zaprojektowane tak, aby zachować jak najdłużej wymaganą precyzję działania. Doskonała penetracja w różnorodnych rodzajach złomu i w materiałach recyklingowych jest możliwa dzięki specjalnemu kształtowi i wyrównaniu końcówek zębów. Wykonane są one z nowego rodzaju materiału, co zapewnia również maksymalnie długą żywotność.

GMM 50-5 został stworzony specjalnie do chwytania różnych odpadów mieszanych i rozdrobnionych, a także wiórów do objętości 1,1 m³. Rozmieszczenie i kształt palców są zoptymalizowane pod kątem wbijania i trzymania masywnego, a jednocześnie luźnego materiału. Dostępne są przy tym trzy różne wersje zębów do obsługi różnych materiałów. Wersja z otwartymi zębami jest do przenoszenia dużych i nieporęcznych elementów złomu. Ta z półzamkniętymi zębami jest idealna do średniej wielkości, mieszanych materiałów i do rozdrabniania odpadów. Drobne materiały i wióry można najefektywniej obsługiwać przy zamkniętych zębach w kształcie serca.

Łatwa obsługa i liczne opcje

Obsługa konserwacyjna chwytaka została bardzo uproszczona. Punkty smarowania są rozmieszczone ergonomicznie i logicznie, odpowiednie spasowanie poszczególnych elementów i duże powierzchnie nośne zapewniają dokładne działanie sprzętu. Opcjonalne wyposażenie chwytaka obejmuje ochronę silnika i przewodów hydraulicznych, automatyczny system centralnego smarowania, a także szekle do ochrony płyt magnetycznych. Dla większej ochrony przed zużyciem krawędzi, często bardzo obciążonych blach wewnętrznych chwytaka, zęby można wyposażyć w zestaw wzmacniający z materiału bardziej odpornego na ścieranie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.