[ATB] Aktualności

Nowy flagowy hakowiec od firmy Meiller

Data publikacji:

Niemiecka firma Meiller z siedzibą w Monachium jest znanym i cenionym producentem nadbudówek do pojazdów użytkowych. Zaprezentowany w tym sezonie nowy hakowiec Meiller RS26 predysponowany jest do bardzo ciężkich zastosowań. Ponadto jest on dwa razy szybszy i o 850 kg lżejszy od swojego poprzednika, a cała konstrukcja urządzenia od elementów stalowych po układy hydrauliczne i elementy elektroniczne jest dostarczana przez producenta.

Hakowiec osadzony jest na podwoziu z trzema lub czterema osiami i dopuszczalną masą całkowitą ponad 28 t. Urządzenia hakowe marki Meiller nadają się do zastosowania z podwoziami wszystkich producentów pojazdów. Montaż ramy i elementów konstrukcyjnych bez spawania zwiększa ochronę przed korozją. Dwa rzędy otworów w ramie ułatwiają złożenie konstrukcji, a jej unikalny zamknięty profil zapewnia wysoki stopień sztywności skrętnej. Obciążenie nominalne wynosi 26 t, hakowiec obsługuje kontenery rolkowe z hakowym systemem załadunku wykonane zgodnie z normą DIN 30722.
Prezentowana maszyna Meiller’a oferowana jest w dwóch wariantach. Pierwszym z nich jest jednostka z klasycznym wysięgnikiem hakowym, który jest optymalny przy często jednakowych wielkościach zbiorników. Drugi stanowi wersja TS z  obrotowym ramieniem teleskopowym. Wersja TS umożliwia nie tylko wysuwanie ramienia, ale także jego obrót, co z kolei pozwala użytkownikowi zachować płaskość kontenera podczas jego ciągnięcia, maksymalnie wykorzystując w ten sposób wytrzymałość sprawdzonego systemu hydraulicznego. Obrotowe ramię umożliwia również sprawny załadunek kontenerów o różnej długości, sprawdza się, gdy warunki wysokościowe są ograniczone, a także podczas załadunku kontenerów na wagony kolejowe. Wydajna instalacja hydrauliczna umożliwia osiągnięcie szybszych cykli roboczych. Podczas pochylania i staczania zależny od obciążenia zawór wejściowy przyspiesza wysuwanie siłowników wychylnych, natomiast w przypadku opuszczania i wciągania kontenera zależny od obciążenia system szybkobieżny umożliwia dwukrotnie większą prędkość wsuwania w porównaniu z poprzednim modelem. System sterowania maszyną został zaprojektowany do nieskomplikowanej, przyjaznej użytkownikowi obsługi. Zaprezentowane na tegorocznych targach maszyn budowlanych Bauma zdalne sterowanie Isar Control 3 gwarantuje prostą i bezproblemową kontrolę wszystkich funkcji hakowca z bezpiecznej odległości, z zachowaniem możliwości obserwacji całego procesu przez operatora. Inteligentny system sterowania automatycznie nadzoruje wszystkie sekwencje w całym cyklu pracy, co zwiększa efektywność i bezpieczeństwo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.