[ATB] Aktualności

Nowy generator Atlas Copco QAC 1450 TwinPower

Data publikacji:

Firma Atlas Copco dostarcza m.in. szeroką gamę mobilnych i energooszczędnych generatorów, które wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu, w tym w budownictwie, przemyśle, górnictwie czy odwadnianiu.

Do swojej oferty firma Atlas Copco dołączyła nowy generator kontenerowy QAC 1450 TwinPower. Zapewnia on podwójną moc i dwukrotnie większą wszechstronność w wymagających aplikacjach modułowej elektrowni (MPP) przy jednoczesnej oszczędności paliwa, którego zużycie wynosi od 277 do 288 l/h.

Prezentowany generator ma wymiary zewnętrzne 6,06x2,5x2,6 m oraz masę od 14,9 do 16,5 t. Obudowa urządzenia wykonana została ze stali ocynkowanej, dodatkowo wzmocniona i wytłumiona. Generator posiada bezwyciekową ramę, przyłącze do zewnętrznego zbiornika, dwustopniowy filtr powietrza o dużej wydajności z wkładem bezpieczeństwa oraz dwustopniowy filtr paliwa z separatorem wody. Moduł kontenerowy zawiera wewnątrz dwa kompaktowe generatory 725 kVA, napędzane silnikami V8 Scania z alternatorami z podwójnym łożyskiem.

Taka budowa z systemem szybkiego wyrównywania pozwala dwóm generatorom pracować niezależnie lub równolegle. Rozwiązanie to zapewnia elastyczność pracy zarówno przy pełnym wykorzystaniu mocy, jak i z niskim obciążeniem w najbardziej wydajny sposób. Jest to idealne urządzenie do zastosowań związanych ze zmiennym zapotrzebowaniem na moc ze względu na porę dnia lub wymogi dotyczące wykorzystania w danym czasie. Urządzenie jest w pełni zgodne z wszystkimi obowiązującymi przepisami UE w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

Generator QAC 1450 posiada centralny układ sterowania i monitorowania, który jest prosty w konfiguracji i obsłudze. Szwedzki producent zastosował 2 sterowniki cyfrowe Qc4003 wyposażone w ekrany dotykowe. Sterowniki te pracują w trybie autonomicznym lub trybie zarządzania energią (PMS - Power Management System). Dodatkową zaletą generatora QAC 1450 jest fakt, iż może pracować jako moduł autonomiczny, równolegle z innymi generatorami lub równolegle z siecią elektryczną, co znacząco zwiększa jego zakres stosowania.

Kontenerowy generator TwinPower jest urządzeniem przeznaczonym do pracy także w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych, nawet w terenie na dużej wysokości nad poziomem morza, gdzie występuje niższa koncentracja tlenu. QAC 1450 jest również wyposażony w inteligentny system chłodzenia, który zapewnia optymalne działanie w temperaturze do 50°C. Na uwagę zasługuje ergonomia obsługi, gwarantowana przez duże drzwi dostępowe oraz niestandardowe narzędzia serwisowe, które pomagają zmaksymalizować czas pracy bez przestojów. Przewidziane prace serwisowe zajmują około 2 h na każde 500 h pracy, a dzięki koncepcji podwójnego zasilania można nadal wykorzystywać 50% całkowitej wydajności urządzenia podczas prac konserwacyjnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.