[ATB] Nowości Hinowa

Nowy podnośnik Hinowa LL18.80

Data publikacji:
Nowy podnośnik Hinowa LL18.80

Włoska firma  Hinowa produkuje innowacyjne maszyny do prac na wysokościach i do przewożenia materiałów, które z powodzeniem stosowane są w różnych branżach. W tym roku firma obchodzi 35-lecie powstania, a na nadchodzących targach Bauma, które odbędą się w Monachium od 24 do 30 października, zaprezentuje na swoim stanowisku m.in. nowy podnośnik LL18.80.

Podnośniki gąsienicowe marki Hinowa są cenione na całym świecie za wysoką jakość i możliwości, które zapewniają. Firma Hinowa zawsze była w stanie przewidywać trendy w branży, dlatego stale podnosi swoje standardy dla profesjonalnych użytkowników, oferując niezawodność i wysoką wydajność swoich rozwiązań. Przykładem tej polityki może być gąsienicowa platforma koszowa Lightlift 18.80 Performance IIIS, która będzie wystawiona na zewnętrznym stanowisku FS 903/8 poświęconym wyłącznie ostatnim nowościom firmy.

Duże możliwości

Podnośnik LL18.80 ma być kolejnym hitem sprzedażowym firmy Hinowa, oferując wysokość roboczą do 18,5 m, zasięg operacyjny 7,8 m oraz ładowność kosza 230 kg, który swobodnie pomieści dwie osoby plus dodatkowy osprzęt. Model LL18.80 PIIIS wyróżnia się nową, zwartą konstrukcją i wysięgnikami bez zewnętrznych rur i kabli. Nie ma więc obaw o przypadkowe uszkodzenia podczas wykonywania pracy, które mogłyby unieruchomić maszynę. Powierzchnia stabilizacji ma wymiary 2,92 x 2,92 m, dzięki czemu idealnie nadaje się do wykonywania prac również w szczególnie wąskich miejscach, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Niewielkie rozmiary podwozia i możliwość wyjęcia kosza ułatwiają z kolei obsługę podczas transportu.

Nowy podnośnik firmy Hinowa dostępny jest z czterema opcjami napędu. Do wyboru są konwencjonalne wersje takie jak silnik benzynowy Honda o mocy 11,7 KM i wysokoprężny Kubota o mocy 14,5 KM, a do tego bardziej ekologiczne rozwiązania, czyli napęd elektryczny o mocy 7,7 kWh z zasilaniem baterią litowo-jonową, gwarantujący zerową emisję i wysoką wydajność w zakresie czasu pracy z niskim poziomem generowanego hałasu, a także hybrydowy system bi-energy, który dzięki obecności silnika spalinowego i elektrycznego zmniejsza całkowitą emisję CO2.

Kolejną ważną nowością dla prezentowanego podnośnika jest opcja sterowania radiowego, która zapewnia maksymalny komfort podczas załadunku/rozładunku, translacji oraz podczas procedur automatycznej stabilizacji i destabilizacji. Umieszczony w naziemnej skrzynce moduł sterujący jest jednocześnie  bardzo kompaktowy, funkcjonalny i niezwykle poręczny w użytkowaniu.

Podnośnik LL18.80 PIIIS posiada także funkcje kontroli przechyłu, dzięki czemu platforma może pokonywać wzniesienia do 16º, a w niebezpiecznych warunkach automatycznie zwalnia, oraz system kontroli i zdalnej diagnostyki R.A.H.M. (Remote Assistance on Hinowa Machines). Pokładowe urządzenie GPRS-GPS pozwala na stały monitoring pozycji platformy w terenie oraz jej zdalną lokalizację.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.