[ATB] Nowości

Nowy system podnoszenia kosza

Data publikacji:

Palazzani Industrie to włoska firma z ponad 80-letnią tradycją, która specjalizuje się w budowie maszyn do robót ziemnych i podnośników. Obecnie firma wprowadza innowacyjny system podnoszenia kosza, który ma zostać zaprezentowany na wrześniowej wystawie APEX w Holandii. Konstrukcja podnoszonego kosza została zrealizowana na indywidualne zamówienie klienta Palazzani. Teraz jest już opatentowana i stanie się częścią szerokiej gamy opcji dostępnych w oferowanych przez producenta modelach.

Nowa konstrukcja firmy Palazzani Industrie to innowacyjne rozwiązanie. Oprócz korzyści polegającej na zwiększeniu wysokości platformy na końcu wysięgnika, urządzenie pozwala operatorowi precyzyjnie zbliżyć się do przeszkody za pomocą wysięgnika, a następnie podnieść kosz do góry. Podczas prac w trudno dostępnych miejscach, umożliwia podnoszenie kosza na końcu poziomego wysięgnika, na systemie pionowym. Zastosowany kosz jest przeznaczony dla jednej osoby i oferuje przestrzeń o wymiarach 700 mm x 800 mm x 1200 mm. Jest przymocowany do systemu podnoszenia, który podnosi go o maksymalnie 1,3 m. Pion, po którym przesuwany jest kosz wyposażony jest w układ elektrohydrauliczny i może być kontrolowany przez operatora za pomocą dedykowanego dżojstika, który aktywuje i steruje funkcją podnoszenia.

Prezentowane rozwiązanie przydatne jest dla wielu różnych rodzajów zastosowań, w tym podczas czyszczenia i konserwacji budynków czy też w przycinaniu drzew. Zapewnia bezpieczeństwo i pozwala operatorom ograniczać niezbędne ruchy podczas pracy podnośnika. Kompaktowy rozmiar kosza sprawia z kolei, że ​​nadaje się do wykonywania wszelkich prac w środowisku o ograniczonej przestrzeni. Dzięki zastosowaniu elektrycznego źródła napięcia lub akumulatorów, podnośnik Palazzani ma także zastosowanie w środowisku wewnętrznym i nie wykazuje negatywnego oddziaływania na otoczenie.
Nowe rozwiązanie w kwestii podnoszenia kosza na końcu poziomego wysięgnika dostępne będzie we wszystkich dostępnych modelach z gamy Palazzani Spider czyli od TSJ 23 do XTJ 52. Pierwszym przykładem zastosowania pionowego wysięgnika kosza była Nouveau Palais de Justice w Paryżu, gdzie  niezbędne do wykonania były prace związane z  żyrandolami na suficie wewnątrz budynku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.