[ATB] Nowości Hinowa

Nowy Telecrawler Hinowa 22N/S

Data publikacji:
Nowy Telecrawler Hinowa 22N/S

Teleskopowa platforma koszowa TeleCrawler 22 firmy Hinowa została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu wydajności, uproszczeniu pracy i zwiększeniu bezpieczeństwa. Dzięki napędowi gąsienicowemu łatwo porusza się nawet w trudnym terenie i w ciasnych przestrzeniach, a rozstawiane pajęcze nogi gwarantują stabilną pozycję podczas pracy. Warto też dodać, że za prezentowaną platformę, firma Hinowa zdobyła prestiżową nagrodę Movicarga Award Best Crawler Machine w 2021 r.

Model Hinowa Telecrawler 22 to teleskopowy podnośnik pająkowy o maksymalnej wysokości roboczej 22 m i zasięgu 12,4 m, osadzony na gąsienicowym podwoziu regulowanym w zakresie od 88 cm do 1,3 m. W wersji 22N, kosz/platforma robocza ma ładowność do 136 kg, pomieści pracownika o masie 80 kg oraz 56-kilogramową skrzynię narzędziową.

Model 22S ma platformę roboczą DSE o dużych wymiarach 1480 x 610 mm i ładowności do 230 kg. Pomieści więc już 2 osoby o masie 80 kg oraz 70 kg osprzętu. Ramię kosza jest ruchome w zakresie ±62o, a jego funkcjonalna konstrukcja oferuje podwójne boczne wejście z drabiną i siatkowym dnem, aby umożliwić widok pod powierzchnią bieżną oraz zapewnić odprowadzenie wody w przypadku deszczu. Platforma robocza posiada również antypoślizgową, aluminiową powierzchnię nośną zwiększającą poziom bezpieczeństwa.

Różne wersje napędu

Teleskopowy podnośnik Telecrawler 22 jest dostępny z różnymi wersjami napędu. W wersji spalinowej zasilany jest 2-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym Kubota Z602 o mocy 14,5 KM, który spełnia normy emisji Tier4/Stage V oraz dodatkowym silnikiem elektrycznym 230 V. W wersji całkowicie elektrycznej zamiast układu hydraulicznego podnośnik wykorzystuje akumulator litowo-jonowy 48 V o mocy 6,1 kWh oraz mocną i wydajną platformę trakcyjną z napędem elektrycznym.

Pojemność energetyczna akumulatorów zapewnia ok. 4-5 h pracy, pokładowa ładowarka w 2 h ładuje 80% pojemności, w 4 h - 100 %. Trzecią opcją jest system Bi Energy, który łączy zastosowanie silnika spalinowego i baterii litowo-jonowej o mocy 3,5 kW. Podczas pracy maszyna nie generuje więc spalin, hałasu oraz wibracji.

Wysoka funkcjonalność

Podnośnik należy również docenić za jego wysoką funkcjonalność oraz zastosowane rozwiązania techniczne takie jak automatyczne sterowanie wysunięciem ramienia teleskopu, funkcję Go-home i Go-Back, a także zmienny obszar stabilizacji dla szerokiego, zredukowanego i wąskiego, dostępnego obszaru roboczego. Maszyna wyposażona jest ponadto w zintegrowany system diagnostyczny, pilot zdalnego sterowania, moduł GPS - GPRS oraz system oświetlenia LED.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.