[ATB] Nowości

Nowy tiltrotator Steelwrist X02

Data publikacji:

Współczynnik instalacji tiltrotatorów w najmniejszych koparkach zaczyna rosnąć na całym świecie. Przykładowo na rynku szwedzkim ponad 90% wszystkich koparek o masie od 3 do 30 ton jest w niego wyposażone. Powód tego jest prosty. Tiltrotator, czyli głowica uchylno-obrotowa, to osprzęt znacząco zwiększający wydajność i szybkość pracy.

    Nowy tiltrotator Steelwrist X02

W odpowiedzi na potrzeby rynku Steelwrist wprowadza do swojej oferty nowy tiltrotator X02, odpowiedni dla najmniejszych koparek o masie 1,5-2,5 t. Do tego jest jeszcze szeroka gama narzędzi roboczych, dzięki czemu nawet najmniejsze koparki stają się prawdziwymi nośnikami dodatkowego osprzętu. Model  X02 plasuje się obecnie pomiędzy najmniejszym łącznikiem przechyłu TCX dla maszyn poniżej 2 t a tiltrotatorem X04 dla koparek od 2,5 do 4 t. Jest w pełni odlewany, co zapewniło mu najlepszy stosunek wytrzymałości do wagi przy niskiej wysokości zabudowy.

Nowoczesna konstrukcja

Tiltrotator jest wyposażony w blat Direct Fit lub S30 do podłączenia do koparki i posiada wiele innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych. Strona sprzęgu jest dostępna w wersji z blokadą mechaniczną oraz blokadą hydrauliczną ze zintegrowanym przednim zaczepem sworzniowym. W swojej klasie zapewnia ona najlepsze bezpieczeństwo osprzętu roboczego, spełniające wymagania CE. Nowa konstrukcja pozwala z łatwością wyeliminować luzy powstające z biegiem czasu, łożyska nie wymagają smarowania, a optymalne umieszczenie zaworów i modułu sterującego gwarantuje ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Opcjonalne jest przykręcane ucho do podnoszenia lub hak.

Szeroki wybór narzędzi roboczych

Kompletny zestaw narzędzi roboczych Steelwrist S30 do tiltrotatora X02 sprawia, że zwykła koparka staje się wydajnym i wszechstronnym nośnikiem osprzętu do  pracy w szerokim zakresie zastosowań. Dostępne są narzędzia takie jak: łyżka do równania, kopania, wykopu i rowka w kształcie litery V, przecinarka do asfaltu oraz zrywak. Jeszcze w tym roku do oferty narzędzi roboczych dla X02 dodany zostaje chwytak wielofunkcyjny Steelwrist Multi Grapple.
Tiltrotator X02 został po raz pierwszy zaprezentowany na targach Svenska Maskinmässan w Sztokholmie, które odbyły się w dniach 2-4 czerwca 2022 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.