[ATB] Aktualności Doosan

Nowy udziałowiec Doosan Infracore

Data publikacji:

Konsorcjum prowadzone przez południowokoreańskiego giganta przemysłu stoczniowego Hyundai Heavy Industries Group (HHIG) jest bliskie uzyskania nieco ponad 36-proc. pakietu akcji Doosan Infracore.

Konsorcjum prowadzone przez południowokoreańskiego giganta przemysłu stoczniowego Hyundai Heavy Industries Group (HHIG) - wybranego jako preferowany oferent - jest bliskie uzyskania nieco ponad 36-proc. pakietu akcji Doosan Infracore, wartego ok. 565 mln euro. Decyzja grupy o sprzedaży przez Doosan swojego udziału w Infracore została wymuszona przez poziom zadłużenia, który obecnie wynosi około 3 mld euro.

Warto dodać, że Doosan Bobcat, który odpowiadał za 57% przychodów Infracore w 2019 roku, nie został uwzględniony w transakcji. Niemniej jednak, jeśli oferta zostanie przyjęta, Hyundai - wraz z Doosan Infracore, w połączeniu z własnym Hyundai Construction Equipment - stanie się 15. największym graczem na światowym rynku sprzętu budowlanego. W III kwartale 2020 r. Doosan Infracore uzyskał przychody w wysokości ok. 1,3 mld euro.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.