[ATB] Technika

Nowy walec do gruntu Bomag

Data publikacji:

Firma Bomag zaprezentuje na targach Bauma 2022 m.in. swój 37,3-tonowy walec do gruntu BC 773 EB-5. Nowa generacja maszyn oparta została na platformie kompaktora od ekspertów w zakresie zagęszczania firmy Boppard. Ponadto, ze względu na fakt, iż obsługa zagęszczarek gruntu jest szczególnie wymagająca, Bomag zastosował inteligentne koncepcje sterowania, które gwarantują wydajną i precyzyjną pracę, minimalne zużycie oraz większe bezpieczeństwo na placu budowy.

    Nowy walec do gruntu Bomag

Walec do gruntu BC 773 EB-5 o mocy 456 KM przeznaczony jest do zagęszczania gruntów mieszanych i spoistych w cienkich i średnich warstwach. Może być z powodzeniem używany na prawie każdym materiale i z łatwością radzi sobie nawet podczas deszczu. Mając do wyboru koła zagęszczające i lemiesze, nowy zagęszczacz gleby można indywidualnie dostosować do różnych wymagań terenu.

Ergonomiczne stanowisko pracy

Wielogodzinna praca, w jednostajnej pozycji, potrafi być naprawdę męcząca. Przestronna kabina modelu BC 773 EB-5 zapewnia nie tylko doskonałą widoczność na obszar roboczy, ale również maksymalną swobodę ruchów. Podnóżek na całej długości zapewnia przy tym optymalne podparcie ciała, tak ważne w trudnym terenie. Już samo wsiadanie i wysiadanie zostało ulepszone dla większego komfortu użytkownika.

Zabezpieczenie przed dachowaniem znajduje się za kabiną, a drzwi są wyższe, dzięki czemu kierowca może wsiadać i wysiadać stojąc niemal w pozycji pionowej. Uwagę zwraca również bardzo skuteczna izolacja akustyczna i antywibracyjna, dzięki której kabina zapewnia większy komfort pracy. Ale to nie wszystko. We wnętrzu znajduje się szeroki fotel z zawieszeniem pneumatycznym, automatyczne ogrzewanie i klimatyzacja oraz opcjonalny system wentylacji bezpieczeństwa, który zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza kabiny i umożliwia użytkowanie maszyny nawet na zanieczyszczonym podłożu.

Wszystko pod kontrolą

Obsługa maszyny została ukierunkowana w stronę ergonomii i łatwego użytkowania. Do dyspozycji kierowcy jest duży, kolorowy wyświetlacz, umieszczony pośrodku pola widzenia. Jego system informacyjny zawiera najważniejsze elementy, umożliwiając w ten sposób skoncentrowaną pracę bez rozpraszania uwagi. W razie potrzeby rozszerzone informacje są dostępne za jednym kliknięciem dżojstika. Za sprawą intuicyjnej nawigacji po menu kierowca może szybko przewijać cyfrowy wyświetlacz wskaźników, a przejrzyste komunikaty serwisowe i komunikaty o błędach dodatkowo wspomagają pracę.

Wszystkimi funkcjami maszyny można bez wysiłku sterować za pomocą dżojstików umieszczonych po prawej i lewej stronie. Szczególnie wygodne są również funkcje do automatyzacji ustawień.  Maszyna może zapamiętywać pozycje lemiesza takie jak: ruch do przodu, ustawienie pozycji, cofnięcie, zresetowanie pozycji itd. Inteligentne funkcje wspomagania znacznie usprawniają pracę, a przez to ostatecznie zapewniają niezmiennie wysoką jakość zagęszczania. Jest jeszcze tempomat, który umożliwia precyzyjne ustawienie prędkości roboczej dla jazdy do przodu i do tyłu, niezależnie od prędkości znamionowej.

Sprawdzona koncepcja zagęszczania

Walec do gruntu BC 773 EB-5 wyposażony jest w koła z rzędami zębów i zgarniaczy, które zapewniają spójne zagęszczanie i większą przyczepność. Wahliwy przegub przenosi optymalny rozkład obciążenia. Dzięki przesunięciu kół obszar roboczy jest zawsze całkowicie pokryty, a podczas drugiego przejazdu szczeliny pozostawione przez koła są całkowicie zamknięte. Lemiesz zagęszczarki gleby został zoptymalizowany pod kątem pchania i rozrzucania gleby. Może być ustawiony pod kątem w prawo i w lewo, aby umożliwić swobodny przesuw ziemi po bokach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.