[ATB] Nowości JCBPodnośniki nożycowe

Nożycowy na 16 m od JCB

Data publikacji:
wysiężnik nożycowy jcb

W pracach, gdzie konieczne jest podnoszenie pracowników i sprzętu wyłącznie w pionie, sprawdzą się kompaktowe i zwrotne podnośniki nożycowe. Urządzenia tego typu oferuje również renomowana firma JCB, która w kategorii urządzeń o wysokości roboczej ok. 16 m ma do zaoferowania elektryczny podnośnik S4550E.

Podstawowe parametry robocze tego dedykowanego do pracy wewnątrz budynku modelu to: wysokość robocza 15,8 m (podłoga 13,8 m), platforma robocza dla dwóch osób, z barierkami o wysokości 1,1 m, o udźwigu 227 osób. Maszyna wyposażona jest w 24-woltowy silnik prądu stałego o mocy 4,5 kW. Prędkość jazdy w pozycji opuszczonej sięga 3,2 km/h, a w podniesionej nie przekracza 0,8 km/h. Mieszczący 25 l oleju układ hydrauliczny (240 barów) zapewnia płynne ruchy platformy, której podnoszenie zajmuje  75-85 s, a opuszczanie - 55-63 s. Podnośnik ma zdolność pokonywania pochyłości do 25% i dobrze sobie radzi na utwardzonym, równym podłożu (prześwit 10 cm). Dopuszczalny przechył poprzeczny podczas pracy to 1,5°, a wzdłużny 3°. Kompaktowy podnośnik wyróżnia się również dużą zwrotnością. Dzięki skręcanym pod bardzo dużym kątem przednim kołom, przy długości 2,76 m oraz rozstawie osi 2,22 m, ich zewnętrzny promień skrętu wynosi zaledwie 2,56 m. Plusem jest bez wątpienia również wysoki poziom bezpieczeństwa, o który postarali się konstruktorzy JCB, a to za sprawą szeregu systemów, w tym blokujących w razie zagrożenia układy sterowania, ograniczających prędkość jazdy z podniesioną platformą, kontrolujących obciążenie czy chroniących kluczowe podzespoły przed uszkodzeniem. Bezpieczeństwo i kontrolę nad sprzętem zapewnia również telematyczny system monitorujący brytyjskiego producenta.

Jeśli zaś chodzi o elementy wyposażenia, dostępne w wyposażeniu standardowym, to wymienić należy przede wszystkim: unikatowy uchwyt bramki wejściowej, zapewniający łatwiejsze i bezpieczniejsze wchodzenie oraz wychodzenie, jednostronne przedłużenie platformy z mechanizmem rolkowym ułatwiającym wysuwanie i wsuwanie podestu przy użyciu pedału, czy też instalację elektryczną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.