[ATB] Aktualności

Oferta Cargotec wolna od paliw kopalnych

Data publikacji:

Firmy Cargotec i SSAB uzgodniły, że będą pracować nad wprowadzeniem do branży przeładunku towarów stali bez zawartości paliw kopalnych. Plan ten zakłada, że firmy rozpoczną skoordynowany rozwój w kierunku zastosowania stali bezołowiowej firmy SSAB w urządzeniach przeładunkowych firmy Cargotec.

Jest to strategiczne partnerstwo, które stanowić ma znaczący kamień milowy w dążeniu do zrównoważonego rozwoju i oferty produktów wolnych od paliw kopalnych.

– Jestem dumny, że torujemy drogę w branży przeładunku towarów poprzez zaangażowanie w wykorzystanie stali wolnej od paliw kopalnych i mamy tę wyjątkową okazję współpracować z prekursorem w rozwoju tego rodzaju stali. Jest to ważny krok w kierunku realizacji naszej wizji zostania liderem w dziedzinie zrównoważonego przepływu ładunków

– mówi Mika Vehviläinen, dyrektor generalny Cargotec.

– Cieszymy się, że możemy powitać Cargotec jako partnera w zakresie produktów ze stali bez zawartości paliw kopalnych. Ścisła współpraca w zakresie rozwoju łańcucha wartości wolnego od paliw kopalnych oznacza, że przyczyniamy się do wzmocnienia konkurencyjności naszych klientów oraz do zmniejszenia ich śladu węglowego. Wspólnie zapewniamy również najlepsze rozwiązania dla użytkowników końcowych

– mówi z kolei Martin Lindqvist, prezes i dyrektor generalny SSAB.

Stal i komponenty stalowe są głównymi czynnikami przyczyniającymi się do emisji CO2 w firmie Cargotec. Całkowity ślad węglowy obejmuje emisje w fazie przedprodukcyjnej (upstream), które stanowią ponad 1/3 całkowitych emisji firmy Cargotec, emisje z własnej działalności (zakres 1 i 2) oraz emisje z fazy użytkowania produktów (zakres 3 downstream).

Stal wolna od paliw kopalnych ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko, a tym samym przyczynia się do tworzenia łańcucha wartości neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Szacuje się, że w przyszłości zapotrzebowanie na stal będzie rosło, a zatem zaspokojenie tego popytu wymaga opracowania i zastosowania alternatywnych rozwiązań w postaci stali bez udziału paliw kopalnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.