[ATB] Aktualności

Off-Highway Research - Rynek ładowarek kołowych rośnie

Data publikacji:

W 2017 r. globalna sprzedaż ładowarek kołowych osiągnęła poziom 163 139 sztuk, co stanowi wzrost o 33% w stosunku do roku 2016. Takie informacje podaje w swym najnowszym raporcie firma badawcza Off-Highway Research - według „The Global Wheeled Loader Industry” ubiegłoroczna sprzedaż detaliczna tych maszyn osiągnęła wartość 14,8 mld USD.

Głównym motorem tego dynamicznego wzrostu była gwałtowna zwyżka popytu na rynku chińskim, który w 2017 r. stanowił aż 43% światowej sprzedaży ładowarek kołowych. Podstawowym czynnikiem był odczuwalny wzrost inwestycji infrastrukturalnych prowadzonych przez rząd chiński, a także w ramach modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Pomimo wzrostu aktywności budowlanej, a co za tym idzie sprzedaży maszyn do tego sektora rynku, ładowarki kołowe cieszą się w Chinach relatywnie coraz mniejszym wzięciem. Wszystko za sprawą wzrostu popularności koparek kompaktowych i gąsienicowych, a także „ekonomicznych” ładowarek kołowych, jako narzędzi alternatywnych.
W tym roku Off-Highway Research prognozuje osiągnięcie szczytowych wartości w obecnym cyklu globalnej sprzedaży ładowarek kołowych, z popytem przekraczającym 170 tys. maszyn. W perspektywie najbliższych 2-3 lat oczekiwany jest jednak spadek sprzedaży w Chinach, co spowoduje zmniejszenie wolumenu rynku światowego w tej grupie maszyn. Rzecz jasna spadek ten zostanie częściowo zrównoważony przez wzrost w innych częściach świata, zwłaszcza w Ameryce Północnej.
Oczekiwany spadek relatywnie „taniego” rynku za Wielkim Murem Chińskim oraz wzrost wartości sprzedaży w regionie Ameryki Północnej oznacza, że wartość globalnego segmentu ładowarek kołowych będzie nadal rosnąć pomimo spadku sprzedaży jednostkowej. Oczekuje się, że sprzedaż w tym sektorze osiągnie w 2022 r. wartość 17,8 mld USD (w cenach dzisiejszych, nie uwzględniając inflacji), w porównaniu z 14,8 mld USD w 2017 r.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.