Ogumienie Przemysłowe Siemianowski kompleksowa obsługa klienta

Data publikacji:

Warszawska firma Ogumienie Przemysłowe Siemianowski - Ursus to znany w branży specjalista w profesjonalnym doradztwie technicznym oraz zaopatrzeniu w ogumienie, począwszy od opon wielkogabarytowych OTR, poprzez opony z grupy tzw. Compact Line do mniejszych maszyn, po opony do wózków widłowych.

W naszych podstawowych grupach produktowych staramy się zapewnić dostępność towaru „od ręki”. Uzupełnienie oferty stanowią opony rolnicze oraz opony do pojazdów ciężarowych, samochodów osobowych i dostawczych. Świadczymy także usługi związane z eksploatacją i obsługą ogumienia w serwisie stacjonarnym oraz mobilnym, dzięki czemu zapewniamy kompleksowość obsługi klienta, bez której realizacja sprzedaży opon jest często niemożliwa - mówi Tadeusz Siemianowski, właściciel firmy Ogumienie Przemysłowe Siemianowski - Ursus.

Specjalizacja - opony Premium

Trudno, aby firma działająca w tym segmencie rynku miała w swojej ofercie opony wszystkich marek. Naturalną koleją rzeczy jest zatem pewna specjalizacja. – My stawiamy na produkty z grupy Premium, dlatego nasz podstawowy asortyment opon przemysłowych, budowlanych i opon do wózków widłowych to ogumienie marek Michelin, Trelleborg oraz Camso - dawnego Solideala, który w segmencie opon do wózków widłowych był w ofercie od początku działalności. Z tymi właśnie markami kojarzona jest nasza firma. Inne marki stanowią uzupełnienie oferty podstawowej. Mamy oczywiście także opony budżetowe, bo i takie trzeba mieć w ofercie, gdyż polski rynek nie jest domeną jedynie opon Premium. Niemniej są to opony znanych i uznanych marek, niekonkurujące bynajmniej najniższą ceną – tłumaczy Tadeusz Siemianowski. Należąca do niego firma stara się kreować u klientów wizerunek partnera dostarczającego sprawdzone produkty wysokiej jakości, dostosowane do warunków pracy i wymagań klienta w przystępnych cenach. – Nie chcemy być postrzegani jako firma, która sprzedaje tanie produkty słabej jakości, realizująca jednorazową sprzedaż. Poza tym zmienia się też podejście ze strony klientów, którzy coraz częściej nie kierują się tylko kryterium najniższej ceny, choć w tym zakresie jest jeszcze wiele do zrobienia. Dużą rolę w zmianie oczekiwań klientów pełni sprzedawca, który powinien doskonale znać cechy i zalety sprzedawanych produktów, które przełożą się na odczuwalne korzyści, a mimo wyższej ceny zakupu, w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem, okażą się najlepszym rozwiązaniem dla danej aplikacji – przekonuje właściciel firmy. – Poza tym, wyznacznikiem dobrze podjętej decyzji dotyczącej zakupu opon nie jest sama cena początkowa, lecz całkowite koszty użytkowania wyrażone w koszcie przepracowanej motogodziny, a obejmujące także nakłady na wymiany opon, naprawy, jak również często pomijane koszty związane z przestojem maszyn. Dlatego też tak duży nacisk kładziemy na zapewnienie profesjonalnej obsługi związanej z doradztwem, aby na podstawie informacji zebranych od klienta dotyczących rodzaju maszyny, charakteru i warunków pracy dobrać optymalnie rozwiązanie – uzupełnia Tadeusz Siemianowski.

Perspektywiczny rynek

Ubiegłoroczna sprzedaż, z perspektywy firmy Ogumienie Przemysłowe Siemianowski - Ursus, stała pod znakiem sinusoidy. – Początek roku 2019 był obiecujący, co mimo okresu zimowego stanowiło optymistyczną prognozę na cały rok, niemniej w kolejnych miesiącach nastąpiło spowolnienie i wyciszenie. Spadek obrotów w pierwszej połowie ub. roku spowodowany był m.in. oszczędnościami w firmach, z którymi stale współpracujemy, a także ogólnym spowolnieniem w realizacji kontraktów budowlanych, przekładającym się na mniejszą ilość zamówień – twierdzi Tadeusz Siemianowski. – Co do 2020 roku, zakładam optymistycznie, że sprzedaż będzie na podobnym poziomie lub lekko wzrośnie, ku czemu są przesłanki. Rozwijane są różnego rodzaju inwestycje budowlane, trwa rozbudowa infrastruktury drogowej, więc zapotrzebowanie na oferowane przez nas produkty i usługi raczej nie zmaleje. Poza tym jest jeszcze stale rosnący rynek zakładów komunalnych, sortowni odpadów czy punktów recyklingu, wobec których stawiane są coraz to większe wymagania, co przekłada się na poszukiwanie alternatywnych rozwiązań zwiększających produktywność i niezawodność. Dla takich klientów mamy w ofercie specjalistyczne rozwiązania polegające na zamianie opon pneumatycznych na pełne lub wypełnianiu tych ostatnich elastomerem. Rozwiązań tych nie oferują wszyscy dostawcy ogumienia, więc ten segment może również wpłynąć na wzrost obrotów – dodaje właściciel firmy Ogumienie Przemysłowe Siemianowski - Ursus.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.