[ATB] Nowości Galaxy

Opony Galaxy pełne do wózków widłowych w nowych rozmiarach

Data publikacji:
Opony Galaxy pełne do wózków widłowych w nowych rozmiarach

Firma Yokohama Off-Highway Tyres wprowadziła do oferty nową generację opon pełnych do wózków widłowych z serii Galaxy MFS 101 SDS, przewidzianych do eksploatacji w najbardziej wymagających warunkach - w zastosowaniach przemysłowych i magazynach. Opony te dedykowane są do wózków widłowych z napędem elektrycznym, na gaz i z silnikiem Diesla, w przypadku których wymagana jest wysoka stabilność i bezpieczeństwo, a także komfort jazdy i długi okres eksploatacji - obecnie gama tych opon liczy łącznie 58 jednostek SKU.

Jakie są podstawowe zalety opon Galaxy MFS 101 SDS?

Na pierwszym miejscu należy wymienić nowoczesny i innowacyjny design uzupełniony 3-stopniową konstrukcją dzięki czemu ogumienie może pracować przez całą dobę przy minimalnych wibracjach i znikomym gromadzeniu się ciepła. Opona ze znakiem Galaxy charakteryzuje się lepszą amortyzacją, sterownością i stabilnością oraz pozwala na płynną jazdę po różnego rodzaju nawierzchniach przemysłowych, utwardzonych i asfaltowych. Nie mniej ważna jest także wysoka trwałość - zastosowano przecież dłużej ścierającą się gumę oraz większą głębokość bieżnika (wartość graniczna zużycia rzędu 60J), co skutkuje m.in. 5-letnią gwarancją producenta.

Dobre parametry

Seria Galaxy MFS 101 SDS to nic innego jak opony premium produkowane z mieszanki bieżnika o wysokiej odporności na zużycie, przecięcie i kruszenie. Górna warstwa 3-stopniowej konstrukcji zapewnia im optymalną żywotność. Miękka środkowa warstwa amortyzująca pomaga zminimalizować wibracje, zapewniając w ten sposób komfort operatorowi, podczas gdy warstwa mieszanki podstawy została zastosowana w celu zapewnienia maksymalnej stabilności: pozwala na efektywne przenoszenie obciążeń na felgi wózka widłowego, zaś antypoślizgowe stalowe stopki eliminują poślizg kół.

Co równie ważne, wzór bieżnika opony Galaxy MFS 101 SDS charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją z ciągłym środkiem i zoptymalizowanymi klockami na krawędziach. Taka budowa obniża poziom wibracji i zwiększa komfort jazdy pracujących zwykle przez wiele godzin operatorów. Rowki obwodowe zapewniają lepszą sterowność, a dłuższe rowki dają bardzo dobrą przyczepność. Szeroki, płaski profil wraz z jednolitymi warstwami wewnętrznymi przekłada się zaś na optymalne rozłożenie obciążeń i stabilność wózka widłowego również podczas krytycznych operacji podnoszenia i skręcania.

Rodzina opon Galaxy MFS 101 SDS składająca się obecnie z 58 SKU obejmuje zarówno wersje do szybkiego montażu (QH), jak i wersje do montażu standardowego (SH) w różnych kombinacjach felg. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.