[ATB] Budownictwo

Opóźnienie na budowie węzła w Poroninie

Data publikacji:

Wykonawca węzła w Poroninie złożył do inwestora, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, wniosek o przedłużenie terminu zakończenia prac. Planowo infrastruktura powinna być gotowa w połowie października, jeśli jednak podpisany zostanie aneks, to roboty potrwają do końca listopada br.

Wykonawcą projektu jest konsorcjum firm Banimex i Eurovia, które w 2016 roku podpisało z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie umowę o wartości 43,868 mln zł. Inwestycja jest prowadzona wspólnie z małopolskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Według planu prace miały zakończyć się w połowie bieżącego miesiąca. Wykonawca złożył jednak wniosek o przedłużenie terminu. Obecnie ZDW w Krakowie rozpatruje podpisanie aneksu, który wydłuży okres robót do końca listopada. Jak podaje GDDKiA.
Węzeł w Poroninie to jedna z najbardziej wyczekanych inwestycji na Podhalu. – Po zakończeniu projektu płynność ruchu będzie lepsza, a droga w kierunku Zakopanego i Bukowiny nie będzie się blokować. Węzeł jest bardzo potrzebny, w tej chwili ciężko nawet czasami przekroczyć w tym miejscu drogę. Zasługi należą się posłom, którzy zajmowali się tą sprawą oraz władzom naszej gminy – mówił w 2015 roku w rozmowie z portalem „RynekInfrastruktury.pl” przewodniczący rady gminy Poronin, Stanisław Staszel.

W ramach inwestycji przebudowywane jest skrzyżowanie zakopianki (DK-47) z drogą wojewódzką w stronę Bukowiny Tatrzańskiej (DW-961) – powstanie tu bezkolizyjne skrzyżowanie, a droga wojewódzka zostanie poprowadzona tunelem pod linią kolejową (nr 99) oraz drogą krajową (DK-47). Nad drogą wojewódzką zostaną poprowadzone dwa wiadukty – drogowy i kolejowy.
W miejscu skrzyżowania zakopianki z drogą powiatową 1651 zostanie wybudowane rondo, powstaną też dwa mosty – na Białym Dunajcu i nad potokiem Poroniec. Przebudowane zostanie skrzyżowanie zakopianki z ul. Kasprowicza w Zakopanem (droga gminna K42010) – powstanie tam bezpieczne skrzyżowanie z wyspą lub pasem dzielącym na wlocie.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.