[ATB] Technika Ładowarki teleskopowe

Ośmioprocentowy wzrost na rynku ładowarek teleskopowych

Data publikacji:

Wartość światowego rynku teleskopowych urządzeń przeładunkowych ma do 2026 r. osiągnąć 9596,9 mln USD. Oznacza to wzrost wolumenu rynku, w którym coraz większe znaczenie ma odgrywać technologia silników elektrycznych - w tej perspektywie czasowej ma stać się najbardziej preferowaną technologią na rynku ładowarek teleskopowych.

Firma JCB uruchomiła w Indiach produkcję szerokiej gamy ładowarek teleskopowych, co wynika z rosnącego popytu będącego pokłosiem rozbudowy infrastruktury na całym świecie. Wysokość podnoszenia produkowanych tam ładowarek teleskopowych mieści się w przedziale od 7 do 17 m. Generalnie widać zatem, że rosnące inwestycje w sektorze budowlanym napędzają światowy rynek ładowarek teleskopowych. Potwierdza to ostatni raport Fortune Business Insights „Telescopic Handlers Market: Global Market Analysis, Insights and Forecast, 2019-2026”, który przewiduje, że w okresie objętym prognozą rynek ma wzrosnąć o 7,6% rocznie. W związku z tym, gdy w 2018 r. światowy rynek był wart 5322,7 mln USD, do 2026 r. ma osiągnąć wartość 9596,9 mln USD. Popyt na rynku ładowarek teleskopowych rośnie wraz ze wzrostem w poszczególnych działach gospodarki, takich jak: rolnictwo, ochrona środowiska, górnictwo, budownictwo i logistyka.
W związku z tym przedsiębiorstwa należące do grona największych światowych producentów konsekwentnie modernizują swoje produkty w celu zwiększenia udziałów w rynku. Dla przykładu firma Manitou zmodernizowała - łącząc przy tej okazji siły z firmą Deutz (więcej o tym w bieżącym wydaniu atb - przyp. red.) - model MT 1135 do etapu hybrydowej ładowarki teleskopowej. Ponadto francuski producent zamierza intensyfikować dotychczasową współpracę z Road America, do której dostarcza sprzęt budowlany już od 1989 r. Rynek napędza też wzrastający popyt na sprzęt wykorzystywany w służbach utrzymania lotnisk. Biorąc to wszystko pod uwagę, potencjał rynku podnośników teleskopowych prawdopodobnie wzrośnie w nadchodzących latach.

Rosnąca urbanizacja, szybszy wzrost

Spółka Larsen & Turbo tylko w 2017 r. zainwestowała ok. 19,12 mln USD w projekty budowlane. Projekt ten pokazuje rosnące znaczenie rynku podnośników teleskopowych w regionie Azji, Australii i Pacyfiku (APAC), który ma być najszybciej rozwijającym się regionem rynku ze względu na szybki rozwój branży budowlanej. Tak znaczący wzrost popytu umożliwiają również inne czynniki, takie jak rosnąca industrializacja i urbanizacja. Poza regionem APAC, świadkami wysokiego wzrostu w prognozowanych latach mają być również Europa i Ameryka Północna. Oczekuje się, że rynek europejski zyska na rosnącym popycie w sektorze rolnym. Rosnące zapotrzebowanie na kompaktowe ładowarki kołowe czy ładowarki ze sterowaniem burtowym w Europie powoduje potencjalny wzrost rynku. Zgodnie z dyrektywą o czystej energii (Clean Energy Law) opracowaną przez National Energy & Climate Plans (NECPs), działające na kontynencie europejskim firmy zobowiązane są do produkcji przyjaznych dla środowiska silników do ładowarek teleskopowych.

Pora na elektryczne ładowarki teleskopowe

– Szybko rozwijający się sektor infrastruktury zwiększa zapotrzebowanie na innowacyjny i zaawansowany sprzęt budowlany, co zarazem zwiększa udział w rynku podnośników teleskopowych – to jedna z konkluzji raportu przygotowanego przez Fortune Business Insights. Zastosowanie telematyki w maszynach tego typu i rosnące zainteresowanie hybrydowymi ładowarkami teleskopowymi mają pozytywny wpływ na rozwój rynku. Coraz ostrzejsze zapisy aktów prawnych odnośnie polityki w zakresie ochrony środowiska są wystarczająco przekonujące dla firm zainteresowanych produkcją ładowarek teleskopowych wyposażonych w technologię silników elektrycznych. Maszyny tego typu pomagają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla na placach budowy, co przyczynia się do powstania ekologicznego i zrównoważonego środowiska pracy. Rządy państw na całym świecie zachęcają konsumentów do korzystania z odnawialnych źródeł energii w celu wprowadzenia przyjaznych dla środowiska i wydajnych urządzeń do ładowania baterii słonecznych.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.