[ATB] Budownictwo

Otwarto przetarg na projekt i rozbudowę DK94, na odcinku Modlnica – Giebułtów

Data publikacji:

Dwie firmy chcą zaprojektować i rozbudować DK94 na odcinku Modlnica – Giebułtów, do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP. Są to: EUROVIA POLSKA SA i STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE Sp. z o. o. W otwartych 24 stycznia 2019 r. ofertach zaproponowały ceny: 39 883 999,68 zł EUROVIA oraz 35 490 199,95 zł STRABAG. Zadanie chcą wykonać w ciągu 28 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu budowy nie będą wliczane okresy zimowe, od 15 grudnia do 15 marca.

Do wykonawcy należało będzie :

- opracowanie dokumentacji projektowej,

- uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na budowę niezbędnych do wykonania robót budowlanych objętych umową,
- sprawowanie nadzoru autorskiego w okresie wykonywania robót budowlanych
- wykonanie robót budowlanych.

Na etapie prac projektowych do wykonawcy należeć będzie: opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz uzyskanie prawomocnej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) lub pozwolenia na budowę (PnB). Ta część zadania ma być wykonana w terminie 16 miesięcy od daty podpisania umowy.
Na etap budowy przewidziano 12 miesięcy od przekazania placu budowy, ale do czasu realizacji robót nie będzie wliczony okres zimowy, tj. od dnia 15 grudnia do 15 marca.

Przebudowa odcinka DK94 rozpocznie się od skrzyżowania w Giebułtowie a zakończy na węźle Modlnica, gdzie DK94 skrzyżuje się z planowaną drogą ekspresową S52. Przebudowane na ronda dwupasowe będą także trzy skrzyżowania, co pozwoli na zwiększenie przepustowości odcinka DK94 na długości ok. 1,7 km, poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Według danych Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 r. średnio na dobę przejeżdża na tym odcinku ponad 20 tys. pojazdów.

fot. GGDKiA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.