[ATB] Nowości

Palfinger/Graco - Kompaktowo i wysoko

Data publikacji:

Choć najpopularniejszym produktem w ofercie firmy Graco są samochodowe żurawie załadunkowe Palfinger klasy 15-30 tonometrów, asortyment spółki obejmuje również inne wyroby austriackiego producenta, w tym podnośniki koszowe montowane na podwoziach ciężarowych i dostawczych. W tej grupie urządzeń interesującym wyborem jest 30-metrowy teleskopowy podnośnik klasy premium P 300 KS, wyróżniający się dużymi możliwościami przy kompaktowych wymiarach.

Wprowadzony przed pięcioma laty model P 300 KS, umieszczony na dwuosiowym podwoziu MAN TGL 8.150 lub 8.180 z rozstawem osi nieco ponad 3 m, tworzy z nim prawie 7,5-tonowy zestaw należący do najbardziej kompaktowych podnośników samochodowych w swojej klasie, o wymiarach transportowych 7,6x2,52x3,5 m (dł./szer./wys.).
Dzięki zastosowaniu opatentowanej obrotnicy wysięgnika marki Bison z grupy Palfinger, z tzw. zerowym zwisem, podnośnik P 300 KS jest wyjątkowo zgrabny nie tylko w transporcie - podczas pracy, do wysokości ponad 20 m, mieści się w szerokości podwozia wyznaczanej przez lusterka zewnętrzne. Pozwala to m.in. pracować na jednym pasie drogowym bez konieczności całkowitego wstrzymywania ruchu pojazdów.

Duża strefa dostępu

Wysięgnik podnośnika P300 KS to 4-elementowy/segmentowy (czteroelementowy) teleskop zakończony przegubowym ramieniem, zapewniający maksymalną wysokość roboczą 30 m (podest 28 m) w promieniu ponad 3 m od osi obrotu, a niemal 26 m w promieniu aż 15 m. Maksymalny wysięg boczny wynosi 20,5 m, ale w tym położeniu wysokość robocza sięga 6 m. W tej pozycji najniższy jest także udźwig roboczy platformy, który nie przekracza wówczas 100 kg. Maksymalnie podest można jednak obciążyć masą aż 350 kg - w strefie ruchu obejmującej zarówno maksymalną wysokość, jak i wysięg boczny na 15 m. Stabilność podczas pracy na dużej wysokości zapewniają hydraulicznie, bezstopniowo wysuwane podpory, tworzące podstawę o maksymalnej szerokości 5 m. Dopuszczalne, nie stwarzające zagrożenia pochylenie pojazdu wynosi 9°.
Kąt obrotu kolumny wysięgnika na podwoziu wynosi 540°, natomiast zakres obrotu ramienia kosza w płaszczyźnie pionowej obejmuje kąt 190°, a obrotu kosza w poziomie - kąt +/-80° (w lewo/w prawo). Umożliwia to dostęp do znacznego obszaru roboczego bez konieczności przestawiania pojazdu.

Łatwa obsługa

Oprócz opatentowanej obrotowej kolumny wysięgnika o unikatowej konstrukcji, podnośnik P 300 KS ma w standardzie m.in. aluminiowy kosz o wymiarach 1,8x1 m, z barierami o wysokości 1,1 m, bez problemu mieszczący dwie osoby z ekwipunkiem, a także system automatycznego pozycjonowania, funkcje zapamiętywania pozycji i powrotu, system monitorowania stanu baterii, podstawiane pod podpory płyty bezpieczeństwa, zwiększające stabilność zwłaszcza w trudnym terenie, instalację elektryczną 230 V z gniazdkiem w koszu roboczym.
Jako urządzenie klasy premium podnośnik jest też wyposażony w nowoczesny panel sterujący z wyświetlaczem i dwoma dżojstikami, ułatwiający obsługę maszyny oraz dostarczający wszystkich niezbędnych informacji dotyczących parametrów roboczych platformy oraz ciężarówki.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.