[ATB] Nowości

Palfinger - innowacyjne narzędzia

Data publikacji:

W ofercie Palfinger pojawiły się nowe narzędzia diagnostyczne: Smart Box i Smart Eye. Oba mają ułatwić wykrywanie, identyfikowanie oraz naprawę usterek w podestach ruchomych.

Palfinger to austriacka firma zajmująca się produkcją podnośników hydraulicznych, podestów ruchomych oraz innych rozwiązań związanych z załadunkiem i rozładunkiem materiałów. Smart Box i Smart Eye, to dwa nowe narzędzia producenta, opracowane w celu ułatwienia pracy serwisantom i technikom. Pomagają szybciej diagnozować błędy i wspierają proces przeprowadzenia naprawy. W efekcie przyczyniają się do skrócenia nieplanowanych przestojów i pomagają zaoszczędzić czas.

Magiczna skrzynka

Narzędzie diagnostyczne Smart Box zostało opracowane przez firmę Palfinger w celu przyspieszenia rozwiązywania problemów poprzez szybką ich lokalizację. Jak podkreśla producent, nowe narzędzie, to efekt połączenia doświadczenia serwisowego firmy z opiniami klientów i umiejętnościami inżynierów działu badań i rozwoju. Na pierwszy rzut oka Smart Box przypomina poręczne pudełko, które ani masą, ani wymiarami nie zwraca na siebie uwagi. Podczas transportu może być przewożony jako bagaż podręczny w solidnej torbie transportowej. Jednak to pudełko ma całkiem spore możliwości.
W pierwszej kolejności technik podłącza je do elementów podestu ruchomego. Smart Box natomiast szybko i dokładnie lokalizuje błędy wykorzystując wszystkie dostępne sensory. „Podesty ruchome wyposażona są w maksymalnie nawet 80 czujników. Do tej pory technicy musieli przeprowadzać inspekcje sprawdzając je wszystkie, a jest to proces bardzo czasochłonny" – komentuje Helge Kost, szef działu usług w Palfinger Platforms GmbH. Mając do dyspozycji Smart Box przyczynę problemu można odnaleźć po wciśnięciu jednego przycisku na urządzeniu.
Narzędzie sprawdza parametry, takie jak czujniki magistrali CAN, czujniki analogowe czy oporniki. Możliwe jest również skonfigurowanie czujników magistrali CAN.

Cztery zamiast dwóch

Smart Box pozwala szybko zlokalizować problem. Z kolei Smart Eye okazuje się przydatny w jego rozwiązaniu. Smart Eye to para futurystycznych okularów z wbudowaną 16-megapikselową kamerą. Oprócz tego Palfinger wyposażył swoje nowatorskie rozwiązanie w wyświetlacz, słuchawki oraz mikrofon. W przypadku znalezienia usterki serwisant może szybko połączyć się za pomocą okularów ze specjalistą Palfingera. Ten z kolei widzi na wyświetlaczu dokładnie to, co serwisant.
Dzięki słuchawkom i mikrofonowi specjalista może udzielać wsparcia w czasie rzeczywistym. Do tej pory, jeśli problem wymagał konsultacji, to pracownik serwisu musiał opuścić podest, wykonać telefon i możliwie najbardziej obrazowo wyjaśnić sytuację. Korzystając ze Smart Eye serwisant nie musi ruszać się z miejsca. A jeśli naprawa okazuje się wyjątkowo trudna i potrzebne jest zasięgnięcie dodatkowych informacji z dokumentacji czy instrukcji, zajmuje się tym konsultant. Ewentualne dane w postaci tekstowej lub graficznej może pokazać za pomocą wizjera.
Zarówno Smart Box, jak i Smart Eye można stosować we wszystkich podestach ruchomych Palfinger. Można je nabyć jako oddzielne produkty lub w pakiecie.

bk

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.