[ATB] Nowości

Palfinger - Żurawie Solid

Data publikacji:

Wśród przeznaczonych do montażu na samochodach urządzeń dźwigowych pojawiły się nowe żurawie hydrauliczne firmy Palfinger, charakteryzujące się kompaktowymi wymiarami i niewielką masą własną. Nowe HDS-y z serii Solid - modele PK 17.001 SLD 1, PK 17.001 SLD 3 i PK 19.001 SLD 5, które zdaniem producenta są łatwe i ekonomiczne w użytkowaniu, zastąpiły dotychczas istniejące modele PK 16001, PK 16001-K oraz PK 18001 EH.

PK 17.001 SLD 1 to podstawowy model typu NON-CE, który w wyposażeniu standardowym nie posiada ogranicznika ochrony przeciążeniowej; dodatkowo może być wyposażony w elektrohydrauliczny ogranicznik obciążenia. Z kolei żuraw PK 17.001 SLD 3 ma zabezpieczenie przeciążeniowe Paltronic 50 i jest dostępny w wersji NON-CE oraz CE. Model ten może zostać wyposażony w 2,5-tonową wciągarkę linową na ramieniu przegubowym. Najbardziej zaawansowane wyposażenie ma żuraw PK 19.001 SLD 5, który poza zabezpieczeniem Paltronic 50, ma również system E-HPLS, system zdalnej kontroli oraz kontroli obciążenia. Nowe żurawie firmy Palfinger są dostępne z nawet 5-krotną, hydrauliczną „przedłużką” ramienia i mają zasięg pionowy 14,8 m. Maksymalny moment podnoszący wynosi 16,7 tm (modele PK 17.001 SLD 1 i PK 17.001 SLD 3) i 18,5 tm (PK 19.001 SLD 5).

Stabilność w standardzie

Charakterystyczną cechą nowych modeli z serii Solid jest układ przegubowy, czyli tzw. Single Link Plus, dzięki któremu możliwa jest praca również w ograniczonych przestrzeniach. Przydatny jest również system E-HPLS pozwalający na zredukowanie prędkości pracy dźwigu, a w razie potrzeby na płynne zwiększanie siły podnoszenia (maksymalna moc jest dostarczana tylko w razie konieczności). Żurawie Palfinger wyposażone są fabrycznie również w zaawansowany system kontroli stabilności HPSC-E, gwarantujący zawsze maksymalny, bezpieczny udźwig w pełnym zakresie ruchu kolumny żurawia, dostosowany do aktualnej pozycji podpór.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.