[ATB] Budownictwo

Panattoni - Pekabex wykonawcą inwestycji

Data publikacji:

Spółka Pekabex Bet pozyskała od Panattoni Europe kontrakt na realizację budynku magazynowo-biurowego przy ul. Szklanej w Bielsku-Białej.

Jak podał Pekabex, obiekt będzie miał ok. 26,9 tys. m kw., z czego biura będą stanowić ponad 400 m kw. Zadanie o wartości 10,1 mln euro netto ma zostać zrealizowane do 6 czerwca 2019 r.

Po trzech kwartałach 2018 roku Pekabex miał na poziomie skonsolidowanym 646 mln zł przychodów (+45 proc.), 53,3 mln zł zysku operacyjnego (+133 proc.) oraz 40,8 mln zł zysku netto (+146 proc.). 

Spółka informowała: Na poprawę wyniku przełożył się głównie wzrost marż w segmencie produkcji i montażu żelbetowych konstrukcji modułowych, zarówno na rynku polskim, jak również w Skandynawii, przy jednoczesnym stabilnym wyniku segmentu generalnego wykonawstwa.

Pekabex działa na szeroko rozumianym rynku prefabrykacji betonowej, a także jako generalny wykonawca. Jest wiodącym wytwórcą prefabrykatów żelbetowych i sprężonych w Polsce, prowadzi także działalność w Niemczech i krajach skandynawskich.

Źródło:WNP

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.