[ATB] Technika

Pełna gama maszyn do zagęszczania Giant

Data publikacji:

Tobroco-Giant znana jest przede wszystkim z produkcji ładowarek kołowych, jednak ambitne plany rozwojowe firmy sięgają znacznie dalej. Przejęcie Ulbo Machinery zaowocowało bowiem  dodaniem do asortymentu pełnej gamy maszyn do zagęszczania. Zagęszczarki i płyty wibracyjne idealnie wpasowują się teraz w kompleksową ofertę holenderskiego producenta dla firm zajmujących się robotami ziemnymi, drogowymi czy z zakresu architektury krajobrazu.

    Pełna gama maszyn do zagęszczania Giant

Pełny asortyment zawiera łącznie 24 modele, które wyróżniają się jakością, wydajnością i trwałością dzięki zastosowaniu wysokiej klasy komponentów. W ofercie Giant są teraz 4 płyty wibracyjne o masie od 58 do 80 kg. Wśród zagęszczarek znajduje się zaś 11 modeli jednokierunkowych o masie od 51 do 180 kg, do tego jest 8 zagęszczarek dwukierunkowych 180-485 kg oraz walec wibracyjny. Maksymalnie dostępna siła uderzeń wynosi 67 kN, a oferowana płyta podstawy ma w zależności od wersji szerokość od 30 do 85 cm. Klient otrzymuje także możliwość wyboru napędu zamawianej maszyny w postaci silnika benzynowego, wysokoprężnego lub elektrycznego od znanych producentów, takich jak Honda, Hatz lub Yanmar.

W tym miejscu należy wspomnieć, iż Tobroco-Giant jako pierwszy europejski producent otrzymał wsparcie od Honda Engines w produkcji elektrycznej zagęszczarki. Model GP1950E o masie własnej 103 kg wyposażono w silnik elektryczny Honda GXE2.0H oraz akumulator 72 V, który można naładować do 80% w ciągu zaledwie 1 h.

Wprowadzenie tego modelu oznacza początek kompletnej serii elektrycznej. To ukazuje wkład technologiczny, jaki już posiada Tobroco-Giant w kategorii elektrycznych maszyn do zagęszczania. Nowe zagęszczarki elektryczne wyróżniają się na rynku nie tylko dłuższą żywotnością baterii, ale korzystają przy tym z typowych rozwiązań oferowanych przez markę Samac. Chodzi tutaj o wysoką wydajność, szybkość działania oraz długi okres eksploatacyjny. 

Jako znaczący gracz na globalnym rynku, firma Giant będzie oczywiście w stanie przygotować maszyny zgodne ze specyfikacją danego kraju docelowego. Ponadto dalszy rozwój maszyn i budowa prototypów zostały w pełni zintegrowane z codziennym procesem produkcyjnym we własnym zakładzie w Zwolle (Holandia). Kiedyś wystarczyło osiągnąć zakładany poziom zagęszczenia podłoża, dziś wytyczne dotyczące warunków bezpiecznej pracy i poziomów generowanego hałasu sprawiają, że ciągły rozwój technologiczny jest konieczny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.