[ATB] Nowości Ausa

Pełna gama nowości Ausa na Intermacie

Data publikacji:

Podczas zbliżających się targów Intermat ciekawą paletę urządzeń zaprezentuje Ausa. Oprócz uznanych konstrukcji wózków widłowych czy ładowarek będzie również kilka nowości.

Nowe wozidła

Ausa podczas targów Intermat zaprezentuje kompaktowe wozidło D 450 AHG, które zostanie pokazane szerszej publiczności po raz pierwszy w 2018 r. Oficjalna premiera tej maszyny miała miejsce w 2017 roku, ale dopiero w ubiegłym miesiącu nowe wozidło Ausy weszło do produkcji. 
D 450 AHG to maszyna o ładowności 4,5 t. i szerokości zaledwie 1,84 m. Wprowadzając ten model na rynek, Ausa zwiększyła zakres swojej oferty skierowanej w stronę sektora budowlanego. Prezentowana podczas Intermatu konstrukcja wyposażona będzie w system pełnej widoczności. Jest to układ bezpieczeństwa, który obejmuje dwie kamery noktowizyjne działające w podczerwieni, osiem czujników zbliżeniowych oraz ekran TFT dostępny dla kierowcy, na którym widać obraz z kamer. Dzięki niemu operator w czasie rzeczywistym będzie wiedział, co znajduje się wokół jego maszyny.
Jednak chyba największą ciekawostką, która zostanie zaprezentowana podczas targów Intermat przez firmę Ausa, będzie model D 600 AHG. To zupełnie nowa koncepcja wozidła o ładowności 6 t. Producent podkreśla, że jest to całkowicie przeprojektowana koncepcja, która ma wyznaczyć przyszłość Ausy. Wozidło o szerokości 2,21 m wyposażono w system telematyczny, układ Start & Stop czy wspomniany wcześniej system pełnej widoczności. Nowy model ma również kilka udoskonalonych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracy, a także różne tryby jazdy zapewniające bardziej efektywne zużycie paliwa. 75-konny D 600 AHG ma napęd hydrostatyczny i atrakcyjną, nowoczesną linię nadwozia.

Miniwywrotka

Z kolei najmniejsza pomarańczowo-szara konstrukcja jaką będzie można znaleźć na stoisku Ausy, to wywrotka D 100 AHA. Szeroka na 99 cm maszyna, to zdecydowanie najbardziej kompaktowa wywrotka w ofercie firmy. Zredukowane wymiary zewnętrzne sprawiają, że jest to idealna opcja do pracy w małych i wąskich przestrzeniach. W parze z niewielkimi wymiarami idą całkiem spore możliwości. Ładowność modelu D 100 AHA wynosi 1000 kg.
Dzięki kompaktowej budowie i zastosowaniu przegubu skrętnego konstrukcja Ausy wyróżnia się wysoką manewrowością. Może swobodnie poruszać się po obszarach miejskich czy remontowanych budynkach.

Ładowarki teleskopowe

Podczas Intermatu Ausa zamierza pokazać również dwie kompaktowe ładowarki teleskopowe. Mowa o modelach T 144 H Plus oraz T 235 H. Pierwszy z nich ma zmniejszoną masę do 2,4 t. i szerokość 1,4 m. Dzięki temu ładowarkę można bez przeszkód transportować na lekkiej, konwencjonalnej przyczepie. Jest to maszyna kompaktowa, zwrotna i jak twierdzi sam producent, gwarantuje „wysokie wskaźniki produktywności w zakresie obsługi, załadunku i rozładunku materiałów”. Podnośnik teleskopowy umożliwia pracę na maksymalnej wysokości 4 m. Pozwala również na operowanie ładunkiem o masie 1,35 tony. T 144 H Plus zapewnia również dobrą widoczność z kabiny. 
Z kolei T 235 H, to konstrukcja nieco większa. Jest to wręcz największa ładowarka teleskopowa produkowana przez Ausę. Szeroka na 1,58 m maszyna została wyposażona w wysięgnik teleskopowy, który pozwala na transport ładunku na wysokość 5 m. Jego udźwig wynosi 2,3 t. Inżynierowie Ausy podkreślają, że model ten ma zdolność pokonywania 44-procentowych nachyleń przy pełnym obciążeniu. Ponadto T 235 H sprawdzi się w ciasnych przestrzeniach. Oprócz niewielkich wymiarów ma również układ jezdny zapewniający promień zawracania na poziomie 2,9 m. Model ten wyposażono także w pochylaną kabinę. Wszystko po to, aby ułatwić dostęp do najważniejszych komponentów maszyny podczas prac konserwacyjnych i serwisowych.

Wózki widłowe i nie tylko

Na Intermacie nie zabraknie również pomarańczowych wózków widłowych. Wśród prezentowanych konstrukcji będą modele C 250 Hx4 oraz C 500 Hx4. C 250 Hx4 to kompaktowa i wszechstronna konstrukcja o szerokości 1,52 m. Napędzana 50-konnym silnikiem maszyna może być wyposażona w jeden z kilku dostępnych masztów, przy czym maksymalna wysokość to 5,4 m. 
C 500 Hx4 to największy wózek widłowy Ausy. Podobnie jak wcześniej wspomniana konstrukcja, ma przednie koła o większej średnicy niż tylne. Szerokość wózka to niespełna 2 m. Dzięki prześwitowi na poziomie 29 cm wózek sprawdzi się podczas pracy w trudniejszym terenie. W takich warunkach przydatny okaże się również 75-konny silnik oraz terenowe opony. Do wózka C 500 Hx4 można zamontować maszt o maksymalnej wysokości pracy 6,46 m oraz ładowności 5 t.
Wielobranżową ekspozycję Ausy uzupełni zamiatarka 4x4 BS 202 HL. To mechaniczna maszyna z przekładnią hydrostatyczną i możliwością bocznego oraz wysokiego rozładunku. Cechuje ją niskie zużycie paliwa i bardzo niskie koszty związane z eksploatacją.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.