[ATB] Aktualności Peri

Peri - Cyfrowy świat

Data publikacji:

Wiodący producent systemów szalunków firma Peri stworzyła cyfrową bibliotekę swoich komponentów dzięki oprogramowaniu Tekla Structures BIM (Building Information Modelling). Ma to na celu stworzenie cyfrowego łańcucha zależności począwszy od projektowania, przez budowę, aż po eksploatację konstrukcji budowlanych. Celem innowacji jest całkowita integracja rozwiązań deskowań i rusztowań w przyszłych symulacjach. Dzięki temu już we wczesnych etapach projektu można precyzyjnie ocenić wpływ działań na koszty, terminy oraz jakość realizowanych projektów.

Już w 2016 r. pierwsze systemy deskowań Peri pojawiły się w Tekla Structures BIM, co spotkało się z pozytywną reakcją klientów. W 2017 r. do uruchomionej aplikacji Autodesk REVIT dodano wtyczkę - Biblioteka REVIT. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Peri zainwestowało dużo czasu i wysiłku w swojej centrali Weissenhorn w inne biblioteki komponentów, by platforma cyfrowa była na bieżąco wypełniona systemami Peri. Teraz użytkownicy oprogramowania Tekla Structures BIM mają łatwy dostęp do szerokiej gamy systemów deskowań Peri.

Rozwiązanie zorientowane na klienta

Liczne, bezpośrednie rozmowy z klientami uwydatniły wyraźną potrzebę realizacji planowania w zwykłym środowisku oprogramowania BIM-capable. Peri spełniło to życzenie i zapewniło planistom spójne rozwiązanie poprzez dostęp do bibliotek, bez konieczności dodatkowego szkolenia. Użytkownicy odnoszą bezpośrednie korzyści dzięki cyfrowemu planowaniu i zarządzaniu operacjami deskowania z szerszą niż kiedykolwiek wcześniej gamą systemów Peri. Dalsze informacje są dostępne dla wszystkich zainteresowanych użytkowników na stronie internetowej Peri lub bezpośrednio na platformie Tekla Structures BIM.

BIM

Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) jest programową metodą planowania i realizacji projektów budowlanych np. w oparciu o model 3D budynku. Ta wyznaczająca trendy na arenie międzynarodowej optymalizacja procesu budowlanego dla dużych projektów okazała się doskonałą metodą pracy, oferującą wszystkim zaangażowanym w prace budowlane przejrzyste zarządzanie projektem oraz wysoki poziom pewności planowania. Wszystkie komponenty zawarte w BIM są dokładnie opisane za pomocą ich cech wizualnych, technicznych i funkcjonalnych. Dzięki dodatkowej integracji czynników czasowych i kosztowych, model 3D stopniowo staje się modelem 4D lub 5D. Najważniejszą zaletą BIM jest to, że warianty planowania i projektowania mogą być symulowane na modelu 3D budynku na wczesnym etapie projektu. W ten sposób wszyscy uczestnicy projektu będą mogli zobaczyć gdzie, kiedy i dlaczego mogą pojawić się jakiekolwiek problemy, zarówno w fazie planowania budynku, jak i w późniejszych pracach budowlanych.

Tekla Structures

Tekla Structures jest oferowanym przez firmę Trimble oprogramowaniem 3D BIM do planowania, modelowania, produkcji i prac budowlanych. Oprogramowanie jest odpowiednie do modelowania wszystkich materiałów i wszystkich typów projektów i może być współdzielone przez inżynierów budownictwa, projektantów, firmy produkcyjne i wykonawców zarówno w zakresie konstrukcji stalowych, jak i litych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.