[ATB] Technika Peri

Peri - Deskowanie w programie

Data publikacji:

Oprogramowanie Autodesk Revit do określanego skrótem BIM modelowania informacji o budynku (Building Information Modelling) łączy funkcje kompleksowego projektowania architektonicznego, konstrukcyjnego, jak również w zakresie wszelkich instalacji czy planowanych technologii. Wykonawcy realizujący inwestycje budowlane mogą teraz do programu Revit włączyć katalogi produktów Peri dla systemów deskowania Maximo oraz Skydeck i zaplanować przy jego użyciu ich optymalne zastosowanie.

Program Autodesk Revit umożliwia łatwe i szybkie modelowanie z pełną trójwymiarową wizualizacją całego obiektu 3D, dlatego wiele pracowni architektonicznych i firm budowlanych korzysta z niego w swoich projektach. Revit zapewnia łatwiejszą współpracę i koordynację działań osób realizujących wspólnie ten sam projekt, ponieważ otwiera wszystkim dostęp do centralnie opracowywanych modeli planowania.

Wtyczka na stronie

Program Revit pozwala łatwo i szybko umieszczać w projekcie wiele różnych elementów budynku, takich jak ściany, drzwi czy okna, co zapewnia proste i intuicyjne korzystanie z udostępnionych katalogów produktów różnych producentów. Z programem można też obecnie zintegrować bezpośrednio wszystkie elementy systemów Peri deskowania ściennego Maximo i stropowego Skydeck. Zainteresowani tymi rozwiązaniami mogą bezpłatnie pobrać niezbędny pakiet danych ze strony internetowej firmy Peri i włączyć go do programu Revit jako wtyczkę. Biblioteka Peri dla oprogramowania projektowego Revit jest kompatybilna z jego wersjami 15, 16 i 17.

Pełna wizualizacja

Pakiet danych Peri zawiera nie tylko pełny katalog produktów w systemach Maximo i Skydeck, z uwzględnieniem wszystkich akcesoriów, lecz także wiele funkcji ułatwiających umieszczanie elementów. Oznacza to, że szalunki mogą być integrowane z innymi rozwiązaniami już podczas fazy projektowania. W programie Revit dla kompletnej wizualizacji dostępne są różne perspektywy z różnymi poziomami szczegółów. Automatyczne funkcje programu oferują rozwiązania na poziomie nawet takich detali, jak np. prawidłowe umiejscowienie zamków łączących ramy szalunku ściennego. Możliwe jest także zobrazowanie końcowego wykończenia betonu, z węzłami połączeń i przepustami, co stanowi wielkie wsparcie dla architektów czy konstruktorów, którzy mogą być zainteresowani tak dokładną wizualizacją na wczesnym etapie projektowania.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.