[ATB] Nowości

Peri - Niedźwiedź za deskowanie

Data publikacji:

Szalunek kompozytowy Peri DUO zdobywa kolejną nagrodę za innowacyjność - bautec. Innovation Award - tym razem na lutowych berlińskich targach bautec. Od swojej globalnej premiery na ostatnich targach bauma w Monachium oryginalne deskowanie DUO zdążyło przekonać do siebie nie tylko klientów na całym świecie, lecz także gremia specjalistów przyznających nagrody w prestiżowych konkursach.

Organizowane co dwa lata w lutym Międzynarodowe Targi Budownictwa i Technologii Budowlanych bautec w Berlinie, będące jedną z najważniejszych w branży imprez targowych w Niemczech, gromadzą za każdym razem około 500 wystawców i 35 tys. odwiedzających. Podczas odbywającej się w dniach 20-23 lutego tegorocznej edycji licznie przybyli goście mogli nie tylko zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami systemowymi dla sektora budowlanego - w tym roku mieli też okazję zagłosować w ramach zorganizowanego po raz pierwszy wyjątkowego konkursu bautec.Innovation Award, w którym to publiczność stanowi jury. 

Głosy na innowacje

W szranki stanęło 15 nominowanych innowacyjnych nowych produktów i rozwiązań, które są obecnie wprowadzane na rynek i które z powodzeniem odpowiadają na potrzeby użytkowników. Wszystkie zgromadzono w jednym miejscu i prezentowano w ramach specjalnej ekspozycji, co ułatwiło zapoznanie się z ich zaletami, a kryteriami oceny były m.in. innowacyjność, praktyczne korzyści i techniczna wykonalność, rodzaj i jakość prezentacji. Wśród produktów, które najbardziej przypadły do gustu odwiedzającym, znalazł się również system deskowania kompozytowego Peri DUO, który w głosowaniu zajął 3. miejsce, dzięki czemu firma Peri zabrała do domu prestiżową nagrodę berlińskiego niedźwiedzia „bautec.Baer”.
Deskowanie DUO to lekki, uniwersalny szalunek do ścian, fundamentów, słupów i stropów, który sprawdził się w przypadku wielu znanych wykonawców i firm usługowych z branży budowlanej. Innowacyjny system zyskał uznanie również gości targowych, przede wszystkim niską masą, prostą obsługą i szerokim zakresem możliwych zastosowań.

Lekkie i uniwersalne

Panele DUO, jak również większość akcesoriów systemu, są wykonane z nowego rodzaju tworzywa kompozytowego, które jest wyjątkowo lekkie i jednocześnie bardzo stabilne. Niska masa zapewnia wiele zalet. Lekkie komponenty są łatwe do przenoszenia, zmniejszają wysiłek fizyczny, a także znacznie ograniczają ryzyko wypadków. Dzięki mniejszej ilości masy do przemieszczenia, zdecydowanie ułatwiony jest także transport i operacje logistyczne, które nie wymagają stosowania specjalistycznych środków transportu i przeładunku, w tym żurawi o dużym udźwigu, co automatycznie redukuje koszty energii i maszyn. Montaż szalunku odbywa się sprawnie i cicho, co ma również niebagatelne znaczenie przy rozbudowach istniejących obiektów czy w wypadku robót w innych miejscach „wrażliwych” akustycznie. Deskowanie DUO zwraca wreszcie uwagę wielką elastycznością zastosowań. W tym systemie fundamenty, ściany czy stropy są formowane przy użyciu wielu identycznych elementów - więcej niż 2/3 wszystkich komponentów systemu może być wykorzystanych zarówno do aplikacji poziomych, jak i pionowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.