[ATB] Budownictwo

Perkins+Will: Design biurowca na Manhattanie

Data publikacji:

Perkins+Will zaprezentował swój projekt 799 Broadway, 12-piętrowego biurowca mającego mieścić się na południe od Union Square na Manhattanie. Program ma na celu ukazanie klasycznego budynku z nowoczesnymi materiałami, systemami i technologią. W ramach projektu Midrise oferuje szereg elastycznych płyt podłogowych, które rozciągają się w kaskadę falistych tarasów na prawie każdym piętrze. Kunszt rzeźbiarski odpowiada przepisom dotyczącym zagospodarowania przestrzennego.

Prosta paleta białych metalowych paneli, przezroczystych szyb i drewnianych podbitek tworzy zewnętrzną fasadę, nawiązującą do klasycznych odlewów z żelaza i białych wapiennych budynków. Materiały są splecione ze sobą w celu ujednolicenia objętości szkła i stworzenia zintegrowanego pionowego wyrazu. Architektura krajobrazu na balkonach zmiękcza zewnętrzną powierzchnię, wzmacniając połączenie z naturą i dziedzińcem kościelnym.

Wnętrza będą wyposażone w odsłoniętą betonową konstrukcję i sufity z odlewu na miejscu, oferując innowacyjne odkrycie tradycyjnych loftów NYC. Główny hol, położony przy Broadwayu, tworzy wyraźne linie widokowe na wspólny dziedziniec, który służy jako miejsce spotkań towarzyskich i biznesowych. Dziedziniec pełni również funkcję zewnętrznego elementu salonu najemców na niższym poziomie, który zawiera również udogodnienia, takie jak siłownia, szatnia, prysznice i przechowalnia rowerów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.