[ATB] Aktualności Perkoz

Perkoz/Granit - Doskonała symbioza

Data publikacji:

Jak może wyglądać udana współpraca pomiędzy dystrybutorem maszyn a renomowanym dostawcą części zamiennych? Doskonałym tego przykładem jest sklep partnerski firmy Granit w Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie), o funkcjonowaniu której mówi Paweł Grajewski, szef działu części w firmie Perkoz, do której należy ta placówka handlowa.

Na początek, w jaki sposób przecięły się drogi firm Perkoz i Granit?
Jesteśmy przede wszystkim dilerem marki New Holland. I nieraz z naszego pola widzenia traciliśmy klientów, którzy niezainteresowani byli zakupem oryginalnych części zamiennych, w związku z czym odchodzili do innych firm. To był impuls do nawiązania bliższej współpracy z firmą Granit, dysponującą odpowiednim doświadczeniem i gotowymi rozwiązaniami. Tym bardziej, że wymianę handlową prowadzimy od dawna. Po wielu miesiącach przygotowań, w marcu 2018 r. - w atrakcyjnej lokalizacji przy drodze krajowej nr 15 - uruchomiliśmy sklep partnerski Granit. W okazałym sklepie o powierzchni 360 m², podzielonym na część ekspozycyjną, magazynową i usługową, nasi klienci znaleźć tam mogą części oryginalne, zamienniki, akcesoria ogrodnicze czy asortyment uniwersalny. Świadczymy tam także usługi serwisowe, takie jak np. zakuwanie węży, a naszą działalność w tej lokalizacji dopełnia ekspozycja maszyn używanych, przyjmowanych m.in. w rozliczeniu przy sprzedaży nowego sprzętu.

Sklep partnerski działa już półtora roku. Jakie efekty przynosi to przedsięwzięcie?
Podstawowe wyzwanie, z jakim musieliśmy się zmierzyć, to przyciągnięcie klientów. A nie było to proste zadanie, zważywszy na dużą konkurencję - w Brodnicy i okolicach jest kilkanaście firm. . .

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.