[ATB] Budownictwo

Perspektywy dla rynku specjalistycznego taboru do prac infrastrukturalnych

Data publikacji:

Tabor kolejowy to nie tylko lokomotywy i elektryczne zespoły trakcyjne. Niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania i utrzymania całego systemy kolejowego jest również tzw. tabor specjalny, który wykorzystywany jest do prac infrastrukturalnych.

Właśnie temu rodzajowi taboru poświęcona będzie debata na tegorocznym Europejskim Forum Taborowym, które odbędzie się 21 marca w Warszawie. 

Podczas debaty specjaliści, praktycy i eksperci dyskutować będą o należytym wykorzystaniu zdobyczy techniki, które można zastosować przy modernizacji linii kolejowych, oraz jak premiowani są wykonawcy którzy zdecydowali się na inwestycje w nowoczesny tabor specjalny. Uczestnicy podzielą się także doświadczeniami w zakresie użycia wyspecjalizowanych maszyn na sieciach PKP PLK S.A. Omówiona zostanie również kondycja polskich i zagranicznych producentów tego typu taboru.

Podczas Forum nie zabraknie tematów mniej specjalistycznych, które skupią się m.in. na perspektywach zakupu nowego taboru przez przewoźników kolejowych, potrzebach zwiększenia produkcji wagonów zarówno pasażerskich jaki i towarowych, oraz na zastosowaniu najnowszych technologii w poszukiwaniu alternatywnych (zgodnie z trendami – ekologicznych) źródeł napędu.

Wydarzenie zamkną warsztaty organizowane przez UNIFE „Badania i innowacje w europejskiej branży kolejowej: priorytet w zwiększaniu konkurencyjności dostawców rozwiązań dla kolei” do udziału w których zaproszeni są wszyscy uczestnicy Forum.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.