[ATB] Aktualności MB Crusher

Pięć światowych premier MB Crusher

Data publikacji:
Pięć światowych premier MB Crusher

Podczas targów Samoter 2023 firma MB Crusher zaprezentowała nowe modele uzupełniające jej ofertę chwytaków i łyżek rozdrabniająco - przesiewających. Nowości produktowe mają rzecz jasna przyczynić się do ułatwienia pracy na budowie, skrócenia czasu obróbki oraz oszczędności związanych z kosztami eksploatacji.

Linię kompaktową chwytaków sortujących uzupełniły dwa nowe modele - MB-G400 o masie 200 kg (do współpracy z minikoparkami o tonażu od 2,4 do 4 t) i MB-G500 o masie 420 kg (dedykowane do midikoparek o masie od 5 do 7 t). Kompaktowe, precyzyjne i uniwersalne chwytaki mają znacznie szerszy otwór kleszczy, dzięki czemu mogą chwytać i przenosić materiały także o dużych rozmiarach.

Co ważne, wyposażone są w zawór zabezpieczający materiał przed wypadnięciem, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo na budowie, uniemożliwiając przypadkowe otwarcie w momencie nagłego spadku ciśnienia maszyny nośnej i silent block, który pozwala na zastosowanie chwytaka nawet w miejscach, gdzie hałas musi być pod kontrolą. Obydwa modele są przystosowane do montażu zestawu elektrycznego do pracy na dwa przewody, co pozwala na pracę z obrotem 360° także w przypadku koparek posiadających system dwuprzewodowy, są także wyposażone w wymienne przeciwostrze, które można odwrócić o 180°, aby przedłużyć żywotność ostrzy.

W modelach MB-G400 i MB-G500 można zainstalować szereg akcesoriów ułatwiających obsługę: zestaw osłony chwytanego materiału, do zbierania i przenoszenia drobnego materiału, ładowania ziemi, żwiru i piasku; zestaw bocznych osłon zębatych do przenoszenia materiałów o nietypowych kształtach, a w przypadku większego modelu chwytaka także zestaw do podnoszenia z gumowymi profilami, do przenoszenia bloków materiałów liniowych i delikatnych, i zestaw ulepszający wewnętrzny uchwyt.

Nowe łyżki rozdrabniająco-przesiewające z rotorami

Jeśli chodzi o nowe modele łyżek rozdrabniająco-przesiewających, firma MB Crusher wprowadza MB-HDS307 o masie 170 kg (do pracy z koparkami w klasie od 2,5 do 5 t), MB-HDS312 o masie 720 kg (koparki - od 7 do 11 t) oraz ważącą 1,2 t łyżkę MB-HDS412 (koparki - od 10 do 14 t). Wszystkie łyżki zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę we wszystkich miejscach, w których istnieje potrzeba napowietrzania ubitej gleby - np. wtedy, gdy trzeba zagospodarować teren zielony czy ogród, gdy istnieje potrzeba rekultywacji i oczyszczenia gleby z różnych pozostałości po rozbiórce, kamieni bądź korzeni lub w celu selekcji materiału do zasypania rur lub rowów i wykonania podłoża.

Konserwacja samych łyżek nie nastręcza większych problemów - smarowanie jest scentralizowane i wykonywane na miejscu pracy, a odpowiednie narzędzia znajdują się w specjalnym schowku wewnątrz łyżki. Podobnie jak inne modele z serii HDS, nowe maszyny mają rotory, które można łatwo - w ciągu zaledwie kilku minut - i w bezpieczny sposób wymienić bezpośrednio na miejscu. Opatentowany przez MB Crusher system utrzymuje podpory obrotowe w miejscu, rotory można łatwo demontować i montować, a synchronizacja kątowa jest już wyrównana. Oznacza to brak przestojów na budowie. Dodatkowo automatyczny układ amortyzatorów hydraulicznych redukuje wstrząsy hydrauliczne, dzięki czemu silnik, elementy przekładni i pracująca maszyna nie ulegają uszkodzeniu. Wszystko to wpływa korzystnie na czas trwania i koszty utrzymania, które można istotnie zredukować.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.