Piotr Kledzik powołany do zarządu Porr Bau

Piotr Kledzik powołany do zarządu Porr Bau

Piotr Kledzik, prezes spółki Porr SA, został powołany do zarządu Porr Bau, gdzie będzie odpowiedzialny za rynek polski i norweski.

- Piotr Kledzik na nowym stanowisku będzie również odpowiedzialny za współpracę z innym jednostkami tworzącymi Business Unit 3, czyli rynki europejskie poza rynkami Austrii i Niemiec - przekazał portalowi WNP.PL Mateusz Gdowski, rzecznik grupy Porr w Polsce - Oczywiście operacja ma również za zadanie uporządkowanie coraz większej struktury koncernu. Do głównych zadań będzie należało ustabilizowanie sytuacji wynikowej podległych spółek oraz wzmocnienie kontroli nad realizowanymi projektami - dodał.

Porr to druga co do wielkości austriacka grupa budowlana. Porr w Polsce specjalizuje się budownictwie drogowym, kolejowym, hydrotechnicznym i kubaturowym.

Według rankingu przygotowanego przez firmę doradczą Spectis, w 2017 r. grupa Porr odnotowała w Polsce 1,95 mld zł (+76 proc.), co dało jej piąte miejsce pod względem przychodów wśród największych firm budowlanych na polskim rynku.

Źródło:WNP

Redakcja ATB

Reklama
Powiązane artykuły