[ATB] Budownictwo

PKP Cargo rozbuduje terminal Małaszewicze. Jest przetarg na projekt

Data publikacji:

PKP Cargo chce zmodernizować i rozbudować ważny terminal intermodalny Małaszewicze na Jedwabnym Szlaku. Spółka z grupy PKP Cargo ogłosiła przetarg na opracowanie projektu rozbudowy.

Terminalem przeładunkowym w Małaszewiczach zarządza powołana w roku 2010 spółka PKP Cargo Centrum Logistyczne Małaszewicze. W istocie na kompleks składa się kilkanaście terminali – więcej na temat Małaszewicz można przeczytać w naszej relacji. W październiku ubiegłego roku Spółka Cargotor z grupy PKP Cargo i Systra podpisały umowę na studium wykonalności i projekt budowlany dla przebudowy Rejonu Przeładunkowego Małaszewicze. Teraz inna spółka z Grupy PKP Cargo – Centrum Logistyczne Małaszewicze – ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego w ramach projektu modernizacji i rozbudowy terminala intermodalnego w Małaszewiczach wraz z zakupem wyposażenia. Jak tłumaczy rzecznik PKP Cargo Jacek Wnukowski, choć obie inwestycje zrealizują spółki z grupy kapitałowej PKP Cargo, są to dwa osobne projekty, a spółki realizują je we własnym zakresie. – Centrum Logistyczne Małaszewicze jest operatorem na własnym terminalu intermodalnym i realizuje – przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej – projekt jego rozbudowy i zwiększenia jego przepustowości. Natomiast Cargotor jest zarządcą infrastruktury kolejowej w Rejonie Przeładunkowym Małaszewicze i realizuje – także przy współfinansowaniu ze środków UE – projekt modernizacji infrastruktury na obszarze Rejonu i zwiększenia jej przepustowości – wyjaśnia Wnukowski.
Jak zapewnia przedstawiciel PKP Cargo, mimo że oba projekty są niezależne, to wykonawca projektu dla spółki Cargortor uwzględnia w jego analizach założenia projektu realizowanego przez CL Małaszewicze.
Ogłoszone właśnie przez Centrum Logistyczne Małaszewicze zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej (wielobranżowej) wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego na etapie wykonawstwa i obowiązywania rękojmi/ gwarancji jakości udzielonej przez wykonawcę robót budowlanych w ramach projektu pn. „Projekt modernizacji i rozbudowy terminala intermodalnego w Małaszewiczach wraz z zakupem wyposażenia”. Mieści się w tym także wystąpienie o wydanie i uzyskanie prawomocnych decyzji o zatwierdzeniu dokumentacji projektowej oraz pozwolenia na budowę umożliwiających rozpoczęcie realizacji robót budowlanych.

Źródło: rynek-kolejowy.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.